23.01.2014 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové listové hnojivo pro řepku

Ing. Pavel Janík ze společnost Yara včera na semináři představil nové hnojivo YaraVita Brassitrel Pro, které je vhodné především do řepky. Aplikaci je vhodné spojit s ochranou proti krytonoscům na začátku dlouživého růstu.

Obsahuje 89 g/l Ca (= 125 g/l CaO), 70 g/l Mn,  70 g/l Mg (= 118 g/l MgO), 69 g/l N, 60 g/l B a 4 g/l Mo. Jak uvedl Ing. Georgi Kostov, již jsou k dispozici české verze programů Yara ImageIT (identifikace potřeby hnojení) a CheckIT (diagnostika deficiencí živin u plodin) pro chytré telefony. Třetím programem je TankmixIT, který pomáhá stanovit mísitelnost jednotlivých hnojiv společnosti Yara s pesticidy.

Jak upozornil Ing. Tomáš Mayer, prokurista YARA Agri Czech Republic, s. r. o., opět začaly růst ceny močoviny a LAV.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Můžu doporučit i kokosový substrátm který obsahuje i přírodní Trichodermu. Jedná se o houbu, která ochraňuje kořenový systém a podporuje jeho růst. Díky vyrovnávacímu procesu je možné tento substrát použít opakovaně bez toho, aby půda byla vyčerpaná. V Coco Professional Plus můžete pěstovat jakékoliv ovoce, zeleninu i květiny. Zdroj: https://www.covybrat.cz/nejlepsi-substrat-a-hnojivo/ Použít ho můžete pro zahradničení venku i vevnitř. Jediné na co je potřeba si dávat pozor je intenzivnější hnojení, než je tomu u klasického substrátu. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena, která může být oproti klasickým substrátům 2x až 3x vyšší.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down