26.06.2019 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové hybridy řepky pro podzimní zásev

Celostátní polní den společností SAATEN-UNION CZ, s. r. o., a Rapool CZ s. r. o. se konal na pozemcích ZEMO, spol. s r. o., Bohaté Málkovice. Komentovaná přehlídka sortimentu hybridů ozimé řepky a odrůd ozimé pšenice měla pěstitelům usnadnit výběr vhodných odrůd pro zásev na podzim 2019. Kromě nosných hybridů Atora, Temptation a Kuga byly představeny i novinky a hybridy do speciálních pěstitelských podmínek.

Mezi nové adaptabilní hybridy, které reagují na neustále se zvyšující požadavky praxe, patří středně raný Dominator. Má geneticky podmíněnou rezistenci TuYV (gen R54) kontrolující virus žloutenky vodnice a novou rezistenci vůči fomové hnilobě lodyhy APR 37, které ovlivňují vitalitu rostliny na podzim. Dominator podle Bc. Pavla Stárka z Rapool CZ s. r. o. dosahuje velmi dobrých výnosových výsledků jak při nízké, tak vysoké intenzitě hnojení.

Nově v portfoliu společnost Rapool nalezneme také hybrid Keltor. „Jde o nejranější hybrid, který je velmi kompaktní a má vysokou odolnost vůči poléhání. Díky výšce 142 cm u něj lze ušetřit náklady na jarní zkrácení porostu. Je to TuYV rezistentní a mrazuvzdorný hybrid, který díky homogennímu dozrávání není nutné před sklizní desikovat,“ dodal zástupce Rapool.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down