03.02.2017 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nesplněným snem každé kopie je dosažení kvalit originálu

Amistar Technologie je tady již dvacet let, což si jistě zaslouží pozornost. Malou oslavou tohoto výročí se staly konference společnosti Syngenta Czech, s. r. o. V rámci odborné akce zazněly také informace o rozdílech mezi originálními přípravky a jejich generiky a nebezpečí, jaká z toho plynou. V nabídce se v letošním roce objeví novinky v podobě fungicidu Bravo Premium a mořidla Vibrance Duo.

Jak uvedla Ing. Dana Brožová, produktová manažerka společnosti Syngenta pro olejniny a cukrovou řepu, Amistar Technologie je vyzkoušena v reálných podmínkách více než 20 let. Potvrdila svoji účinnost a pozitivní vliv na porost v různých plodinách, v různých státech a v různých klimatických podmínkách. „Amistar Technologií bylo díky velice dobrým zkušenostem a spokojenosti zákazníků ošetřeno celosvětově více než 500 milionů hektarů, aplikace vedly k nárůstu výnosu o 250 milionů tun. Má více než 600 registrací se 40 různými formulacemi, použití ve více než 100 státech a ve více než 100 plodinách,“ vyjmenovala produktová manažerka. Připojila také tuzemská čísla. Na českém trhu se setkáváme se sedmi přípravky v rámci Amistar Technologie, které se aplikují ve 46 plodinách a registrovány jsou na 121 škodlivých činitelů. Zajímavostí je také informace, která zazněla z úst přednášející, kdy od uvedení na trh bylo ošetřeno v ČR 1 225 000 hektarů přípravky s touto technologií.

Segment pesticidů ani letos nezůstane bez významných inovací. Novinkou v portfoliu fungicidů do obilnin je přípravek Bravo Premium (62,5 g/l propikonazol, 250 g/l chlorothalonil). Ing. Eva Kabylová, plodinová manažerka společnosti Syngenta pro obilniny, přiblížila registrované spektrum účinku. Do jarní a ozimé pšenice bude přípravek registrován proti braničnatce plevové a pšeničné, dále rzi plevové a pšeničné, do jarního a ozimého ječmene proti rynchosporiové skvrnitosti a rzi ječné v dávce 2 l/ha. Registrace je očekávána pro sezónu 2017. Připraveny jsou dále technologický balíček Bravo Premium Xtra Pack a výhodný balíček dvou klíčových fungicidů Amistar Xtra Magnello Pack.

Beze změn nezůstává ani oblast moření. Účinná látka sedaxane známá z prémiového mořidla Vibrance Gold, která má prokazatelný vliv na zvýšení objemu kořenové soustavy, vstupuje na tuzemský trh v ekonomické technologii v podobě přípravku Vibrance Duo (fludioxonil 25 g/l, sedaxane 25 g/l). Tento přípravek je podle Ing. Jiřího Matoulka ze společnosti Syngenta registrován do všech obilnin proti 11 chorobám včetně kořenomorky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down