21.05.2024 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nabídka pro podzimní sezónu

Tradičním účastníkem veletrhu Techagro v Brně je osivářská organizace ELITA semenářská, a. s., která se prezentovala ve společném stánku s firmou OSEVA UNI, a. s., Choceň. Společnost Elita se specializuje na výrobu a prodej osiva a sadby polních plodin, obchoduje se zemědělskými komoditami, přípravky na ochranu rostlin, hnojivy, pomocnými látkami. Dále nabízí čištění osiv, poradenství i laboratorní činnost.

Řepka v exkluzivním zastoupení

Jak uvedl na veletrhu v Brně Ing. Antonín Pokorný, manažer osiv společnosti ELITA semenářská, jarní sezóna proběhla na průměrné úrovni. „S prodeji jsme objemově spokojeni, jaký ale přinese zisk, je otázkou,“ dodal. Aktuálně jsou v plném proudu přípravy na sezónu podzimní. „Naše firma nabízí celý sortiment řepky širokého spektra zástupců,“ zdůraznil Ing. Pokorný. V exkluzivním zastoupení mají ozimou řepku Akilah, jejímž udržovatelem je společnost Rapool CZ s. r. o. Velmi dobře vychází v pokusech Svazu pěstitelů a zpracovatelů olejnin i v pokusech pro SDO Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Zaujme i efektivitou využití dusíku, zdravotním stavem (genetická rezistence RlmS a TuYV), vysokým výnosem semen a velmi vysokým obsahem a výnosem oleje, uvedl Ing. Pokorný.

Široká škála ozimů

Z hlediska ozimých obilnin zastupuje společnost ELITA semenářská firmu Istropol Solary. Ing. Pokorný upozornil na novinku, která by zemědělce mohla oslovit, osinatou ozimou pšenici IS Spirellina (E). Ta vznikla z křížení (IS Spirella x Avenue) x IS Spirella. Je velmi raná (předplodina před řepku), dosahuje velmi dobré kvality (vysokolepková) včetně reologických vlastností. Dobře snáší podmínky deficitu půdní vláhy, má komplexní polní odolnost proti listovým chorobám i vysokou odolnost proti poléhání.

„Zastupujeme a prodáváme nejfrekventovanější odrůdy ozimých obilnin, které jsou k dispozici v České republice. Z celého spektra vybíráme na základě výsledů ÚKZÚZ špičkové odrůdy nejlepších množitelů v ČR. V katalogu si naši zákazníci mohou vybrat od odrůd elitní kategorie až po krmné,“ uvedl Ing. Pokorný s tím, že mají i hybridní pšenice, široký sortiment ozimého ječmene, a to i hybridního, dále tritikale a ozimé žito, opět liniové i hybridní. Osivo vyrábí u smluvních množitelů a upravují na vlastních moderních linkách v Ořechově a Moravských Budějovicích. V Morkovicích linku modernizují. Pro nejvyšší kvalitu si pořídili optický třídič. Jsou také schopni osivo namořit podle požadavků zákazníka.

Úvodní fotografie: Ing. Antonín Pokorný Foto Barbora Venclová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down