07.04.2014 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na nové adrese a s novými odrůdami

Současně s konáním Techagra proběhla již tradiční konference společností SAATEN-UNION a Rapool v hotelu Holiday Inn v Brně. Společnosti, které od poloviny loňského roku sídlí v obci Šaratice, představily nosný sortiment i novinky u řepky a obilnin pro rok 2014. Mezi nastupující odrůdy ozimé pšenice patří loni registrovaný Tobak, Athlon s vysokým výnosem v E kvalitě a výnosově stabilní Patras s pekařskou jakostí A. V praxi se dobře prosazuje i hybrid ozimé řepky Sherpa, jde o genotyp se silným kůlovým kořenem.

Jako první informoval Ing. Marian Špunar, jednatel společnosti SAATEN-UNION CZ s. r. o. a Rapool CZ s. r. o., o pozici obou společností na trhu v České republice a Evropské unii. V roce 2009 byl podíl odrůd ozimé pšenice Saaten-Union na trhu v České republice 13 %, loni už to bylo 22 % a očekáváme další růst.

Pokud rostliny rostou za optimálních podmínek, nepotřebují mohutný kořenový systém. Význam kořenů se však projeví v případě, kdy na rostlinu začne působit první stresový faktor, například nedostatek vody. Právě v suchých ročnících umožňuje bohatý kořenový systém zpravidla lepší a stabilnější výnosy.

„Letošní průběh zimy s minimem srážek a stejně tak mimořádně teplé a suché jaro opět prověří schopnosti a plasticitu odrůd SAATEN-UNION. Stejně tak budete i Vy agronomové mít opět příležitost prokázat, jak se s těmito vlivy počasí a místními agroklimatickými podmínkami budete umět vyrovnat. Dokázat udržet takové porosty ozimů, které opět povedou k maximální rentabilitě pěstování. Přitom budete muset zohlednit veškeré vlivy a vzít na sebe zodpovědnost a rizika rozhodování o jednotlivých agrotechnických postupech. Současně postupovat tak, abychom s krajinou a půdou, na které hospodaříme, nakládali rozumně a s péčí řádného hospodáře,“ uvedl s tím, že zemědělci mohou využívat agronomickou službu, která přispěje díky rozumným doporučením k maximální rentabilitě.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down