Možnost vyjádřit se

Evropská komise (dále EK) zveřejnila na svých stránkách bližší informace ke dvěma oblastem, které aktuálně řeší: 1. (ne)posuzování nových technik šlechtění stejným způsobem jako GMO, 2. udržitelná produkce potravin v EU (Farm to Fork Strategy).

K oběma tématům EK vypracovala dokumenty – tzv. inception impact assessment (prvotní posouzení dopadů), v kterých shrnuje a popisuje stávající situaci, včetně aktuálně problematických bodů, navrhuje konkrétní legislativní kroky a nabízí různé možnosti řešení, analyzuje ekonomické a sociální dopady, případně dopady pro životní prostředí a jiné. Informuje o tom aktualita spolku pro podporu a rozvoj biotechnologií – BIOTRIN, z. s.

Oba dokumenty podle této zprávy EK zveřejnila proto, aby získala od občanů EU prvotní zpětnou vazbu, a mohla tak efektivněji připravit další konzultace s veřejností, které jsou plánovány na příští rok.

K prvnímu tématu (posuzovat NBT jako GMO či nikoliv?) se můžete vyjádřit do 22. 10. 2021 zde:

https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/13119-Legislation-for-plants-produced-by-certain-new-genomic-techniques_en

K druhému tématu (udržitelná produkce potravin v EU) lze napsat komentář do 26. 10. 2021 zde:

https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/13174-Sustainable-EU-food-system-new-initiative_en

Kdokoliv má možnost k oběma oblastem a chystaným krokům EK vyjádřit svůj názor. Všechny komentáře jsou na stránkách EK zveřejněné.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down