28.03.2019 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Modernizují agrotechnické postupy

Řadu novinek oznámila v sérii tiskových zpráv Corteva Agriscience, zemědělská divize společnosti DowDuPont. Více se zaměří na digitální technologie v zemědělství, moderní metody šlechtění a uvádí na neevropský trh odrůdy sóji s tolerancí vůči více účinným herbicidním látkám.

Corteva Agriscience uvedla že uzavřela globální dohody se společností DroneDeploy, která je předním poskytovatelem komerčního softwaru pro drony ve stavebnictví a zemědělství. Její produkty bude využívat ve své flotile více než 400 dronů, které používá v USA, Kanadě, Brazílii a Evropě.
Společnost uvádí, že pokročilý mapovací software firmy DroneDeploy, kombinovaný s odbornými zkušenostmi terénních týmů Corteva Agriscience, nabízí okamžitou diagnostiku a nápravu agronomických problémů nebo výskytu škodlivých činitelů. Operátoři dronů mohou prozkoumat pole o velikosti 65 ha během patnácti minut a rychle si všimnou změn v zdraví rostlin a půdy.
Společnost Corteva Agriscience oznámila také zahájení spolupráce s firmou ZeaKal, která se věnuje inovacím v rostlinné výrobě, zaměřeným na zvýšení produktivity. Firmy budou spolupracovat na vývoji a testování patentované technologie PhotoSeed společnosti ZeaKal, která využívá nový mechanismus pro zvýšení vnitřní fotosyntetické kapacity rostliny. Rostliny PhotoSeed mohou využít více slunečního světla a fixovat více oxidu uhličitého, což umožňuje výrazné zlepšení výnosu semen.
V současné době uvádí Corteva Agriscience na americký trh sóju s technologií Enlist E3. Tyto odrůdy jsou tolerantní vůči herbicidu Enlist Duo, který obsahuje účinné látky glyfosát a 2,4 D.*

Podrobnější informace přináší Zemědělec č. 13/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down