07.09.2018 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní produkty pro výživu rostlin

Letošní expozici na Našem poli zaměřila firma AGRA GROUP a. s. na hnojiva, jež zavádějí do zemědělské výroby, a na produkty pro podzimní použití. „Každý porost je pro nás individuálním zákazníkem, u kterého na základě diagnostických postupů zjišťujeme výživný stav a doporučujeme úpravu aktuálního výživného stavu,“ říká Ing. Pavel Dráb, manažer prodeje firmy AGRA GROUP.

Z nových produktů vyzdvihl Ing. Dráb řadu listových hnojiv – FORTE alfa, FORTE beta a FORTE gama, která navazuje na úspěšnou řadu FORTESTIM. Jde o plně rozpustná listová hnojiva obsahující komplex vybraných živin a specifických organických látek tlumících stres plus mikroživiny v plně rozpuštěných rychle přijatelných formách pro individuální řešení u každé plodiny. Listová hnojiva řady FORTE jsou přínosná i ve vztahu k povětrnostním podmínkám posledních let, kdy pravidelně přicházejí suché periody a rostlina nemůže živiny přijímat přes půdu.

Z blížících se aplikací vyzdvihl manažer prodeje RETAFOS prim, kapalné listové hnojivo pro rostliny v počátečních fázích růstu, a to jak na podzim, tak na jaře. Toto hnojivo působí jako spouštěč základních metabolických pochodů podporujících příjem živin, tvorbu energeticky bohatých látek a transport asimilátů. Přes jeho určení do všech zemědělských plodin nalézá největší uplatnění zejména u ozimé řepky a obilnin. O jeho oblibě svědčí fakt, že se podle Ing. Drába aplikuje na 27 až 30 % porostech řepky, které jsou v tuzemsku zasety. Inovace produktu přinesla mimo jiné nové lépe přijatelné formy živin, zejména draslíku a fosforu, což umožnilo snížit aplikační dávku na pět litrů na hektar, a zvýšit tak ekonomickou i pracovní efektivitu, doplnil Ing. Dráb.

Pro podzimní použití zdůraznil Ing. Dráb také stabilizovanou močovinu s inhibitorem ureázy UREAstabil®, která významně omezuje ztráty dusíku po aplikaci a dostává jej rychle a efektivně ke kořenům rostlin. Tento produkt se stal již technologickým standardem pěstování plodin, zejména ozimé řepky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down