Mezi nejlepšími vědci světa

Docent Roman Pavela z Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i., byl kalifornskou společností ScholarGPS zařazen do mezinárodního seznamu vysoce hodnocených vědců. Data ScholarGPS jsou založena na celoživotní nebo předchozí pětileté aktivitě dané osobnosti, s přihlédnutím ke kvalitě publikací a citacím, bez autocitací. Doc. Ing. Roman Pavela, Ph.D., tak patří mezi 0,05 % nejlepších vědců na světě. V oboru „Industrial crop“ je celosvětovou jedničkou, v oboru „Environmentally friendly“ obsadil 20. místo. Informuje o tom tisková zpráva Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i. (VÚRV).

Za výjimečný výkon v oboru

Titul Highly Ranked Scholars je udělován výzkumníkům za výjimečný výkon v jejich oborech, společnost zhodnotila pomocí umělé inteligence více než 200 milionů publikací s třemi miliardami citací od více než 30 milionů vědců z 55 000 tisíc institucí.

Podrobnější výsledky hodnocení vědeckého působení doc. Pavely i počtu citací si lze prohlédnout zde: https://scholargps.com/scholars/88208070271648/roman-pavela?e_ref=6e00a79c417cdd37c3a5

Oblast výzkumu biologicky aktivních látek

Doc. Pavela patří mezi mezinárodně uznávané vědce v oblasti výzkumu rostlinných biologicky aktivních látek. Na vrcholu žebříčků vysoce citovaných vědců se objevuje pravidelně. Patří také mezi úspěšné pracovníky Výzkumného ústavu rostlinné výroby, kterým se daří získané poznatky implementovat do praxe v podobě mnoha výrobků celospolečenské relevance. Je rovněž nositelem ocenění Česká hlava (2013) za vývoj enviromentálně bezpečných přípravků na ochranu rostlin nebo Zlatý klas (2x 2021 a 2023) za adaptogenní nápoje Erebos a ImmuRelax a sirup Růžový květ, při jehož vývoji byl nově objevený proces konzervace zastudena nazván na jeho počest pavelace.

Kromě hodnotných vědeckých výsledků patří doc. Pavela mezi osobnosti vědy, které se snaží výzkum popularizovat a přiblížit jej pokud možno co nejširší veřejnosti. Popularizuje především využívání bylin v potravinářství a v prevenci různých onemocnění. Propaguje rovněž dlouhodobě oblast vědy, která bývala mediálně opomíjena, a to odvětví praktického využití rostlinných biologicky aktivních látek v podobě přípravků na ochranu rostlin a jejich skloubení s ekologickými principy pěstování, informuje tisková zpráva.

Úvodní fotografie: Doc. Ing. Roman Pavela, Ph.D., byl kalifornskou společností ScholarGPS zařazen do mezinárodního seznamu vysoce hodnocených vědců Foto archiv VÚRV

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down