21.11.2023 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mendelova univerzita nabízí tři nové programy

Tři nové studijní programy nabídne uchazečům Mendelova univerzita v Brně. Nově se budou moci hlásit na Cirkulární horti-produkci na Zahradnické fakultě, na Biomateriály a Školkařství a šlechtění dřevin na Lesnické a dřevařské fakultě. Zájemci o studium se mohou hlásit od letošního prosince.

Univerzita o tom informovala v tiskové zprávě s tím, že Cirkulární horti-produkce se zakládá na konceptu minimalizace odpadu s maximálním využitím zdrojů. Cílem je nastavení udržitelných produkčních postupů, které mají pozitivní vliv na životní prostředí, ekonomiku a společnost jako celek. Po absolvování tohoto studijního oboru budou studenti a studentky připraveni na kariéru v oblasti zemědělství, potravinářství, managementu a dalších oborech spojených s udržitelným rozvojem a ekologií.

Lepší využití biomateriálů

Náplní studijního programu Biomateriály je zpracování a využití přírodních obnovitelných rostlinných surovin v biomateriálech a výrobcích technologickými postupy zahrnujícími principy trvalé udržitelnosti, produktového designu a Průmyslu 4.0. Vstupní surovinou jsou vedle tradičního dřeva také jakékoliv zemědělské posklizňové zbytky. Absolventi se naučí nejen šetrně využívat přírodní zdroje, ale i snižovat množství odpadů a energetickou náročnost výroby.

Cílem programu Školkařství a šlechtění dřevin je vychovat specialisty v problematice pěstování sadebního materiálu, orientované ve šlechtění dřevin, se systémovým pohledem na les, obzvláště z hlediska obnovy dřevinné a keřové vegetace v měnících se podmínkách prostředí a budoucí potřeby asistované introdukce. Absolventi najdou uplatnění například ve školkařských provozech nebo arboristických a zahradnických firmách.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down