19.10.2021 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mendelova univerzita má nového rektora

Akademický senát dnes zvolil novým rektorem Mendelovy univerzity v Brně dosavadního prorektora pro tvůrčí činnost Vojtěcha Adama. Ten od února 2022 v čele univerzity nahradí ekonomku Danuši Nerudovou. O funkci v pořadí 34. rektora se ucházeli celkem čtyři kandidáti. Univerzita o tom informovala v tiskové zprávě.

Na pozici se hlásil ještě další prorektor Martin Klimánek, dále pak profesor z Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií Otakar Holuša a ředitel Odboru informačních technologií Stratos Zerdaloglu. Adam byl zvolen hned v prvním kole, kdy získal 22 hlasů z 31 přítomných senátorů.

Adam dnes ve svém vystoupení před akademickou obcí zmínil několik celosvětových trendů ve vědě jako je například editování genomu organismů, které je nyní snadnější než dříve, princip „jednoho zdraví" nebo posilování role regionů. „Vše zastřešující klimatická změna a starost o půdu a krajinu je dnes neodmyslitelnou součástí plánů udržitelného rozvoje řady regionů i států po celém světě. A právě univerzitní prostředí, dynamické a progresivní, na tyto výzvy umí reagovat a připravovat již dnes odborníky schopné pracovat s nejmodernějšími technologiemi," uvedl Adam. Zároveň zdůraznil, že chce jako nový rektor podpořit vědu a výzkum, která má celospolečenský dopad a multioborovou spolupráci. MENDELU podle něj díky šíři svých činností může hrát v měnícím se světě významnou roli.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down