22.04.2018 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letos slaví dvacet let na našem trhu

Společnost SAATEN - UNION CZ s. r. o. slaví výročí dvacet let na českém trhu, zaznělo to na konferenci společností SAATEN-UNION a RAPOOL, která se konala v Brně v hotelu Holiday Inn. Na akci byly představeny nové odrůdy ozimé řepky, ozimé pšenice a dvě nové odrůdy hybridní pšenice. Zaznělo také, že pozice obou společností na českém a evropském trhu je stabilní a žádné dramatické změny je nečekají.

„Za dvacet let se toho mnoho událo. Pěstitelé zažili jak rekordně úspěšné, tak i průměrné roky. V uplynulých dvaceti letech se díky vaší přízni odrůdy SAATEN – UNION postupně etablovaly jako špičové moderní materiály, které dominují na pěstebních i množitelských plochách. V osivářské branži dnes pozorujeme globální turbulentní změny.  Tendence ke slučování firem a konsolidaci šlechtění, výroby osiv a propojení s firmami produkujícími pesticidy jsou naprosto zřetelné. Mohu vás ubezpečit, že SAATEN-UNION a RAPOOL mají stabilní pozice na evropském trhu a žádné dramatické změny nás nečekají,“ řekl Ing. Marian Špunar, jednatel uvedených firem.

V rámci své prezentace připomněl nejdůležitější milníky společnosti SAATEN-UNION v Evropě, jmenoval například vznik dceřiných společností v roce 1998 v České republice, Polsku a Maďarsku i první vyšlechtěné odrůdy, například Rapid. Za úspěchem SAATEN-UNION a RAPOOL stojí podle Ing. Špunara spojení inovace, kvality, teamového ducha, odhodlanosti, motivace a spolupráce.

Dále představil vize a strategie v České republice do roku 2025. „Společnost chce uhájit pozici hráče číslo jedna v ozimé pšenici a v ozimé řepce. Hybridní pšenice Hyking byla registrovaná v dubnu 2018, narostly množitelské a pěstební plochy. V roce 2018 se očekává registrace hybridu ozimého ječmene,“ nastínil dále. V roce 2017 zaujímal podle Ing. Špunara prodej certifikovaných osiv ozimé pšenice SAATEN-UNION 28 %. „Rapool má stabilní podíl na trhu 25 % již od roku 2006 a s novými hybridy ho obhájí i do budoucna,“ konstatoval dále.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down