Kvalitní produkty pro zemědělce

Společnost Syngenta Czech s. r. o. se tradičně účastní zemědělské výstavy Naše pole, kde prezentuje návštěvníkům portfolio svých produktů. V letošním roce představili vedle stávajícího sortimentu také celou řadou novinek, a to i v oblasti digitálních technologií.

Novinky v oblasti fungicidů

Ing. Martin Hájek, Ph.D., marketingový manažer společnosti Syngenta, vyzdvihl rozšíření registrace fungicidu Amistar Gold (azoxystrobin 125 g/l, difenoconazole 125 g/l) do obilnin – pšenice, žita a tritikale, a to proti braničnatce pšeničné, rzi pšeničné a plevové. Difenoconazole obsažený v tomto multiplodinovém produktu je důležitý i z antirezistentního hlediska. Tento azol zakomponovala společnost Syngenta do další novinky – přípravku Greteg (difenoconazole 250 g/l), který se uplatní v segmentu fungicidní ochrany horních listových pater a klasů (T2 a T3) pšenice, tritikale a žita proti braničnatce pšeničné, rzi pšeničné a plevové a rzi žitné. Greteg doporučují aplikovat s dalšími partnery (azoly) s účinkem na fuzariózy klasů.

Nabízí biostimulanty

Ing. Hájek představil také dvě novinky v oblasti biostimulantů – Quantis, po jehož aplikaci se rostliny lépe vypořádávání se stresem z vyšších teplot, a Vixeran, který rostlině napomáhá lépe využívat volně dostupný dusík z půdy.

Nové technologie

Na stánku společnosti Syngenta měli návštěvníci možnost si prohlédnout též systém uzavřeného plnění postřikovače, jež je plně kompatibilní s novými kanystry pod značkou EvoPac, a s uzávěry EasyConnect. Seznámit se mohli i s novými digitálními technologiemi – InterraScan, diagnostický nástroj stavu půdy, a Cropwise Operations, digitální platforma, která slouží ke shromáždění všech aspektů hospodaření na jednom místě. Spojena je i s digitálním nástrojem Seed Selector, jež je vytvořen pro výběr zrnových a silážních hybridů kukuřice na zvolený pozemek.

Úvodní fotografie: Expozice společnosti Syngenta nabízela mnoho zajímavých informací Foto Barbora Venclová

Více informací přináší týdeník Zemědělec (36/2023).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down