Kromě ochrany nově nabízí i osivo

Společnost BASF spol. s r. o. prezentovala v Nabočanech na výstavě Naše pole kromě osvědčených přípravků na ochranu rostlin také nový fungicidní přípravek Flexity®. Nově nabízí společnost BASF i osiva zeleniny, sóji či řepky. Nové materiály nesou označení InVigor, jejich společnou vlastností je mohutný kořenový systém, odolnost vůči vyzimování, vitalita při růstu na jaře, rezistence vůči chorobám a vysoký výnos.

„Společnost BASF investuje do výzkumu, vývoje a produkce nových odrůd a hybridů. Loni začala nabízet kromě přípravků na ochranu rostlin také osivo. Z celosvětového hlediska nejde jen o osivo bavlny, sóji, zeleniny, ale také řepky. V Kanadě jsme s více než 50% podílem řepky jedničkou na trhu, nicméně pro Evropu nabízíme nová řešení. V České republice zavádíme pro hybridy ozimé řepky nové označení InVigor. Jednotlivé materiály se snažíme registrovat v České republice. Jsou mezi nimi například Silver nebo známý Jumper, ale i novinky, jako jsou InV1066 s vysokou olejnatostí, dále InV1165 a InV1166CL. Všechny materiály jsou v nabídce BASF a naši obchodní zástupci vám o nich podají bližší informace,“ informoval Ing. Roman Sýkora, který má ve společnosti BASF spol. s r. o. na starosti osiva pro Českou a Slovenskou republiku.

„V expozici s demonstračními parcelkami bylo vyseto několik odrůd ozimé pšenice, včetně citlivějších, aby bylo patrné napadení chorobami a případná reakce fungicidů. Tlak chorob, na který jsme v tomto období zvyklí, byl velmi nízký. Na neošetřených kontrolách byl poměrně vysoký tlak padlí, které bylo na pokusných porostech ošetřených fungicidy výrazně zredukováno,“ informoval Ing. Libor Svatoň, obchodní zástupce BASF spol. s r. o. Návštěvníci si mohli prohlédnou porosty ozimé pšenice ošetřené fungicidními technologiemi. První byla varianta ošetření ozimé pšenice přípravky Priaxor EC a Osiris. Podle Ing. Svatoně účinkuje tato kombinace velice dobře, pokud se nevyskytuje padlí travní. V případě rizika výskytu padlí travního doporučil přidat novinku pro příští rok, fungicid Flexity, který obsahuje účinnou látku metrafenone v dávce 300 g/l. „Jde o specialistu na padlí travní se silnou vedlejší účinností na stéblolam. Doporučená dávka je 0,5 l/ha v BBCH 25 až BBCH 61,“ informoval Ing. Svatoň s tím, že přípravek je registrován do ječmene, pšenice i ovsa. K vidění byla i varianta ošetření ozimé pšenice se sníženými dávkami – fungicid Priaxor EC v dávce 0,75 l/ha + nový Flexity v dávce 0,25 l/ha (26. 4. 2019) s přípravkem Osiris v dávce 1,75 l/ha (30. 5. 2019). Společnost BASF spol. s r. o. nově nabízí mořidlo do obilnin proti houbovým chorobám Kinto Plus, dále stabilizátory dusíku Vizura (inhibuje nitrifikaci ve statkových a organických hnojivech) a Limus CL (inhibitor ureázy vhodný pro všechny typy kapalných minerálních hnojiv obsahujících močovinu).*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down