28.09.2021 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kouzelný svět trav letos po desáté

Jubilejní desátý ročník výstavy „Kouzelný svět trav“ přilákal téměř 700 návštěvníků, včetně dětí z mateřských, základních a středních škol. Kromě různých druhů trav a jejich ošetřování si návštěvníci mohli prohlédnout mechanizaci, výzkumnou stanici nebo vyzkoušet jídla z pohanky.

Akce proběhla v polovině září v genofondové zahradě okrasných druhů trav. Pořádala ji OSEVA vývoj a výzkum s. r. o., ve spolupráci s OSEVOU PRO s. r. o., o. z. Výzkumnou stanici travinářskou v Rožnově-Zubří. Organizace o tom informovaly v tiskové zprávě.

Návštěvníci měli možnost prohlédnout si Výzkumnou stanici travinářskou v Zubří, včetně hlavních směrů činnosti a současných výzkumných a šlechtitelských aktivit. „Velký zájem byl o expozici okrasných druhů trav, které jsou v podzimním aspektu nejatraktivnější. Pozornost návštěvníku přilákaly i ukázky kulturních a planých druhů trav rostoucích na rozdílných stanovištích,“ uvádí zpráva. Další stanoviště představily šlechtění a semenářství trav nebo jejich energetické využití, včetně ukázky práce peletkovače a hořáku na peletky. Pro zájemce o trávníky byly připraveny praktické ukázky působení herbicidů proti dvouděložným plevelům a mechům, možnosti založení, výživy a ošetřování trávníků a předvedení trávníkářské techniky. Nedílnou součástí výstavy, která zaujala zejména děti, bylo i předvedení pokusnické techniky, traktorů a kombajnů.

Prvý den výstavy probíhal souběžně i polní den projektu „Genofondy pro města a krajinu“, který má mimo jiné za cíl ozelenění kolejišť tramvají.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down