14.11.2016 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konference MendelNet pro mladé vědecké pracovníky

Minulý týden proběhl 23. ročník mezinárodní konference MendelNet, který pořádá Mendelova univerzita v Brně.

Akci zahájil doc. Ing. Pavel Ryant, Ph.D., děkan Agronomické fakulty Mendelovy univerzity, který se na organizaci konference v minulých letech také podílel. Shrnul historii konference a připomněl, že otcem myšlenky byl prof. Ing. Ladislav Zeman, CSc., dr. h. c. Původním cílem bylo, aby se doktorandi sešli a zkusili si vypracovat článek podle přísných kritérii a prezentovat svoje výsledky. V počátečních letech se setkání ještě neříkalo MendelNet, ale První práce doktorandů. Doc. Ryant konstatoval, že časem konference co do velikosti rostla, před čtyřmi lety se z původně jednodenní akce stala dvoudenní.
Konference je rozdělena do několika sekcí, konkrétně se jedná o rostlinnou produkci, živočišnou výrobu, rybářství a hydrobiologii, agroekologii a rozvoj venkova, potravinářství, rostlinnou biologii, živočišnou biologii, techniku a technologii a aplikovanou chemii a biochemii. V letošním roce se akce zúčastnilo zhruba 200 prací.
Konferenci MendelNet zajišťuje organizační komise, v jejímž čele stojí doc. Ing. Radim Cerkal, Ph.D., proděkan Agronomické fakulty Mendelovy univerzity.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down