Peletkovaná návnada proti plzákům a slimákům

Společnost Agro CS a. s. představila v rámci brněnských veletrhů divizi Agroslužby, která zajišťuje dodávky hnojiv a komplexní servis zemědělcům a distributorům v České republice. Novinkou v nabídce je peletkovaná návnada proti všem druhům plzáků a slimáku Sluxx HP. Tento přípravek je v dvacetikilogramovém balení určen pro profesionální použití.

Firma Agro CS je výhradním distributorem pro moluskocid Sluxx HP, jehož účinná látka fosforečnan železitý (29,7 g/kg) je schválena pro ekologické zemědělství i v rámci Evropské unie. Aplikace by podle Ing. Marie Imrichové, obchodní zástupkyně firmy Agro CS, měla probíhat po setí nebo výsadbě v doporučené dávce 7 kg/ha. Tato dávka by neměla být redukována v oblastech silného tlaku plzáků a slimáků a na okrajích pozemků, při nízkém zamoření lze aplikační dávku snížit na 5 kg/ha. Přípravek se aplikuje rozmetadly pro granulovaná hnojiva, popřípadě speciálními rozmetadly pro moluskocidy. Jeho výhodou je možnost použití v ochranných pásmech II. stupně zdrojů podzemních a povrchových vod.

Vylepšená receptura Sluxx HP je opatřena výraznější potravinářskou barvou, která odolává i silným srážkám, pro lepší kontrolu a rozmístění peletek. Peletky nejsou navíc náchylné k plesnivění. Po jejich pozření způsobuje účinná látka buněčné změny v trávicím traktu plzáků a slimáků, kteří se ukrývají v zemi a po několika dnech umírají. Jelikož není efekt založen na dehydrataci, celkovou efektivitu nenarušují srážky ani jiná vlhkost, uvádí informační leták firmy s tím, že Sluxx HP působí nejen při nižších teplotách na jaře a na podzim, ale také při vysokých letních teplotách.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *