19.09.2016 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hnojivo slaví deset let na trhu

U příležitosti deseti let hnojiva UreaStabil na českém trhu uspořádala Agra Group, a. s., ve spolupráci s Výzkumným ústavem rostlinné výroby, v. v. i., dvojici konferencí. Věnovány byly výživě dusíkem jako předpokladu dobrého výnosu.

Ing. Pavel Pluhař, který má ve společnosti na starost odborné poradenství, kromě jiného hovořil o dvou nových produktech společnosti Agra Group. Retafos prim (N: 125 g/l, P2O5: 250 g/l, K2O: 250 g/l, B: 5 g/l) je inovovanou verzí kapalného listového hnojiva Retafos. Obsahuje živiny v nové formě. Fosfor je obsažen jako polyfosfát, draslík je v organicky vázané formě, stejně tak jako bór. Zvýšila se také koncentrace živin v produktu, aplikuje se tedy v dávce 5 l/ha oproti původním 10 l/ha. Hnojivo dále obsahuje oligopeptidy (zdroj aminokyselin), humáty, betain (působí jako tlumič stresu). Ing. Pluhař konstatoval, že hnojivo výrazně podporuje růst kořenové soustavy. Podle poskytnutých podkladů je hnojivo vhodné pro všechny plodiny, zejména ale pro ozimou řepku a obilniny.
Druhým novým produktem je kapalné koncentrované hnojivo s mikroprvky AmiPhos. Ve 100 l obsahuje zhruba 30 kg N (celkem 24,2 %, z toho 11,4 % amidický, 7,3 % amonný, 5,6 % nitrátový), 8 kg P2O5, 15 g B (MEA), 30 g Mn (EDTA), 30 g Zn (EDTA). Také v tomto případě Agra Group uvádí, že fosfor v hnojivu je ve formě polyfosfátu. Z pohledu dusíku se s ním má pracovat obdobně jako s hnojivem DAM.
Dále se na semináři hovořilo o současném stavu a očekávání vývoje cen dusíkatých hnojiv, předpokládaném vývoji změn klimatu a počasí a jeho vlivu na zemědělství, omezení ztrát dusíku, efektivnosti hnojení dusíkatými hnojivy při různých srážkách, změnách v legislativě a novinkách v technologiích pěstování rostlin.*

Další podrobnosti si přečtete v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down