Hnojiva šitá plodinám na míru

Na veletrhu Techagro ani letos nechyběla společnost YARA Agri Czech Republic, s. r. o., která je dceřinou firmou světového výrobce průmyslových hnojiv Yara International ASA se sídlem v Norsku. Společnost Yara Agri poskytuje komplexní služby ve výživě a hnojení zemědělských plodin a nabízí širokou škálu hnojiv.

Jak uvedl Tomáš Sláma, oblastní manažer společnosti pro jižní a západní Čechy, portfolio firmy zahrnuje dva sortimenty hnojiv. Jednak jde o hnojiva pro základní hnojení a přihnojování plodin během vegetace obsahující makroprvky, jako jsou dusík, fosfor, draslík, hořčík a další, ale také speciální hnojiva.
Připomněl, že vyšší výnosy plodin nezajišťují pouze základní prvky, ale také mikroprvky aplikované přes list. Pěstitelé si ze sortimentu firmy mohou vybrat, zda zvolí koncentrovaná hnojiva pro odstranění nedostatku jednotlivých mikroprvků, například pro odstranění nedostatku bóru hnojivo s názvem YaraVita Bór 150 a podobně, nebo použijí výrobky, ve kterých jsou obsaženy klíčové mikroprvky pro danou plodinu v poměru jako v optimálně vyživené rostlině – YaraVita Gramitrel pro obilniny, YaraVita Brassitrel pro řepku a
YaraVita Betatrel pro cukrovku, vysvětlil Tomáš Sláma. Doplnil, že název YaraVita nesou také listová hnojiva obsahující hlavní i vedlejší živiny, například YaraVita Stopit (koncentorvané vápenaté hnojivo) nebo YaraVita Magphos (koncentrát doplněný o hořčík a draslík) a podobně.
Pro základní hnojení ovoce, zeleniny, květin, trávníků a okrasných dřevin nabízí firma bezchloridové NPK hnojivo s hořčíkem a mikroprvky YaraMila Complex a dále do všech plodin pěstovaných na substrátech prášková hnojiva PG Mix a PG Mix Super, pokračoval Tomáš Sláma.
Pěstitelé mohou přihnojovat plodiny také pomocí hnojivé závlahy. Pro tento způsob, takzvanou fretigaci, doporučil Tomáš Sláma hnojiva YaraLiva Calcinit, obsahující stoprocentně rozpustný ledek vápenatý, a zahrádkářům i pěstitelům polních plodin dobře známé NPK hnojivo Kristalon.
Listová hnojiva společnosti Yara Agri jsou velmi koncentrovaná, a proto je jejich dávka nižší než u konkurenčních produktů. To je z praktického hlediska podle Tomáše Slámy pro zemědělce velká výhoda. Hnojiva jsou také velmi dobře rozpustná a pro rostliny přijatelná díky přítomnosti látek pro zlepšení příjmu a s řadou z nich je možné vytvářet tank-mixy s přípravky na ochranu rostlin, doplnil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *