21.02.2014 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Glukohumáty přicházejí na tuzemský trh

Na trh s humátovými přípravky přišel v minulém roce nový hráč. Akciová společnost Provit rozšířila svoji nabídku o glukohumáty italské firmy Fertirev. Uvedl to na semináři v Průhonicích Ing. Ondřej Toman, obchodní ředitel společnosti Provit.

Podle poskytnutých informací mají glukohumáty zlepšovat transport živin uvnitř kořenových buněk, zvyšovat obsah chlorofilu, příznivě ovlivňovat klíčení semen a vývoj rostlin, včetně rozvoje kořenové soustavy. Mají také účinky podobné auxinům a podporují některé syntetické procesy v rostlině. Obsahují chelatizované živiny v kombinaci s huminovými a fulvokyselinami.

Firma nabízí více formulací. Mikrogranuláty, které je možné sít spolu s osivem (MicroGreen, MicroStart, RapidStart) nebo kapalná/listová hnojiva s různým obsahem hlavních živin a mikroprvků (včetně mědi, bóru atd.) - například pomocný rostlinný přípravek Base-72, hnojiva Glucorapid-N (18 % N), Cereal-Cu (15,5 % N, 1 % Cu), Borosol ( 5 % B)  a další. Jednotlivé produkty jsou podle informací na semináři použitelné do širokého spektra plodin, včetně řepky, obilnin nebo cukrovky.*

Ing. Ondřej Toman, Provit, a. s.basf(dab)0101kottovi(dab)0052

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down