22.04.2018 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvě hybridní novinky ozimé pšenice

Technologie pěstování hybridní pšenice se od pěstování liniových odrůd liší. Pokud pěstitel technologie zvládne, odměnou mu budou vysoké výnosy i v horších podmínkách pěstování. Na konferenci SAATEN-UNION CZ s. r. o. byly představeny dvě nové odrůdy hybridní pšenice Hyking a Hyvento, které mohou pěstitelé na svých pozemcích již letos vyzkoušet.

K nejoblíbenějším patří Hybery a hybridní odrůda Hyfi s vynikajícím zdravotním stavem. Hyguardo je vhodná do technologií s nižšími vstupy a Hyland zvládá i nejhorší pozemky. Seřadil také sortiment hybridní pšenice v ČR podle ranosti, nejranější je hybrid Hyfi (metá za 146 dní), Hyking (rovněž za 146 dní), Hyland metá za 150 dní, Hyguardo za 152 dní, Hyvento (rovněž za 152 dní) a Hybery za 155 dní. Následovalo představení dvou novinek Hyking a Hyvento.

  • Hyking

„Raný hybrid Hyking jsme představili již v loňském roce, kdy byl po dvou letech zkoušení v České republice nejvýnosnější testovanou odrůdou pšenice. Ani ve třetím roce Hyking nezaváhal a v registračním řízení 2015 až 2017 byl s průměrným výnosem 10,88 tuny z hektaru nejvýnosnější odrůdou. Tato hybridní odrůda má nižší výšku porostu, 85 cm, proto má velmi dobrou odolnost vůči poléhání.  Na velmi dobré úrovni jsou i všechny klíčové potravinářské parametry,“ ohodnotil novou odrůdu Ing. Čáslava.

  • Hyvento

Středně raný hybrid Hyvento svůj přínos pro zemědělskou praxi prokázal v BSA v Německu v roce 2017, kde se stal prvním registrovaným hybridem s potravinářskou kvalitou A a zároveň nejvýnosnějším materiálem mezi odrůdami ozimé pšenice s potravinářskou kvalitou A a E. Dobře si podle zástupce SAATEN-UNION poradí s přísuškem i se stresem, má velmi dobrou kompenzační schopnost.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down