03.04.2017 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

DuPont prodává část divize ochrany plodin společnosti FMC

Podepsání konečné dohody o odkoupení části divize ochrany plodin oznámily minulý týden společnosti FMC Corporation a DuPont.

Krok byl nutný k uspokojení požadavků Evropské komise ve spojitosti s povolením fúze DuPont s firmou Dow Chemical. Informovala o tom společnost FMC v tiskové zprávě. Společnost DuPont převezme divizi FMC zdraví a výživy a obdrží celkem 1,2 miliardy dolarů v hotovosti. Společnost FMC odkoupí od společnosti DuPont její globální portfolio insekticidů proti žravým škůdcům, herbicidů do obilnin proti širokolistým plevelům a značnou část zařízení pro výzkum a vývoj ochrany plodin. Společnost FMC očekává, že tento získaný podnik vytvoří letos tržby v hodnotě 1,5 miliardy dolarů a jeho EBITDA by mělo dosáhnout 475 milionů dolarů. Po uzavření akvizice se společnost FMC Agricultural Solutions stane pátou největší světovou chemickou společností zabývající se ochranou plodin s odhadovanými ročními tržbami ve výši okolo 3,8 miliardy USD.
Odkoupená část divize ochrany plodin společnosti DuPont zahrnuje účinné látky selektivních insekticidů, ke kterým patří přípravky rynaxypyr, cyazypyr a indoxacarb. FMC očekává, že tyto produkty v roce 2017 vygenerují příjmy okolo 1 miliardy USD. Do portfolia herbicidů patří devět účinných látek a větší počet formulací.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down