Do světa bylinek a koření

Na kopci nad Templářskými sklepy v Čejkovicích se nachází firma SONNENTOR (Sluneční brána), tradiční jihomoravský výrobce biočajů a biokoření, která zahájila čajovou sezónu na počátku září Čejkovickými bylinkovými slavnostmi. První ročník se nadmíru vydařil. Zúčastnilo se jej kolem čtyř tisíc návštěvníků.

V úvodním slově vzpomněli zakladatelé Sonnentoru Johannes Gutmann a Tomáš Mitáček začátky zpracování čajů v Čejkovicích před osmnácti lety. Dnes Sonnentor v Čejkovicích zaměstnává kolem 70 zaměstnanců a má obrat 114 milionů korun.

Sonnentor představil na slavnostech několik svých nových produktů. I když vánoce a advent jsou ještě daleko, návštěvníky zaujala nová čajová Adventní sada – krabička se 24 druhy různých čajů – pro každý den adventu jiný. Také nové čajové směsi v pyramidálních čajových sáčcích Zimní pohoda, Hvězdný tanec, Pohlazení duše a Světelný třpyt se těšily velké oblibě o to více, protože zaujaly krásným balením v plechových dózičkách.

Skladové prostory jedné z výrobních hal byly přeměněné na velkou biokavárnu, kde se podávala tradiční káva Sonnentoru Vídeňské pokušení i tradiční jihomoravské koláčky. Návštěvníci měli možnost projít také velkou ochutnávkovou stezkou čajů a koření. Především nové směsi květů a koření byly pro mnohé opravdu něčím novým. Květy slunečnice, měsíčku, chrpy nebo růže dávají kořenícím směsím přidanou hodnotu. Pokrmy jsou nejen dobře okořeněné, ale i hezky nazdobené. Originální názvy kořenících směsí jako Dobrá nálada, Štěstí, Všechno nejmilejší nebo Anděl strážný propůjčují produktům nové emoce. Ve stylové prodejně s tradičními selskými skříněmi vyvolaly úsměvy na tváři mnohých návštěvníků názvy nových bylinkových čajů Zase dobře! Jako knedlík v krku a podobně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *