18.11.2013 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čtyři novinky v ochraně plodin

Agrovita je dceřinou společností Makhteshim Agan Industry Ltd. (MAI), která celosvětově dodává post patentová řešení v ochraně rostlin a disponuje kompletním sortimentem přípravků pro zemědělské i nezemědělské účely. MAI je na pátém místě na světě na trhu s přípravky na ochranu rostlin. Tradiční setkání s Agrovitou v Kurdějově na jižní Moravě zahrnovalo představení inovativního programu společnosti Agrovita spol. s r. o. pro rok 2014, včetně čtyř novinek v ochraně zemědělských plodin, kterými jsou nový insekticid do řepky, fungicid do obilnin, herbicid do kukuřice a fungicid do vinné révy.

Očekává se registrace nového razantního insekticidu s názvem Viking do řepky olejky proti savým a žravým škůdcům. Reziduálně hubí první nálety blýskáčka i šešulových škůdců. Jeho složení je následující: chlorpyriphos 250 g a beta-cyflutrin 12 g v moderní ZW formulaci (suspenzní kapsule + emulze typu olej ve vodě). Doporučená dávka 1,25 l/ha.

Do ječmene jarního proti hnědé skvrnitosti ječmene, padlí travnímu a rzi ječné a do pšenice ozimé proti braničnatce plevové, padlí travnímu, rzi plevové a rzi pšeničné byl registrován přípravek Soprano. Jde o fungicid s plnou dávkou epoxiconazolu od originálního výrobce. Je určen pro kontrolu všech listových chorob včetně DTR a ramulárie v kombinaci s azoxystrobinem a fenpropidinem.

Ekonomickým řešením plevelů v kukuřici vhodné k výrobě siláží i bioplynu je nový herbicid Activus s účinnou látkou pendimethalin 400 g/l. Formulace suspenzní koncentrát. Je registrován do kukuřice a obilnin. Doporučená dávka 4 l/ha.

Vincare je nový fungicid do révy vinné na perenosporu kombinující systemický i kontaktní účinek. Složení benthiavalicarb 17,5 g/kg a folpet 500 g/l ve formulaci dispergovatelný granulát. Přípravek Vincare má preventivní, kurativní, eradikativní a antisporulační účinek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down