Čtvrt století úspěšných realizací

V letošním roce slaví společnost FARMIX a. s. již dvacet pět let od svého založení. Zaměřují se na posklizňovou úpravu, skladování a výkup obilí. V současné době nabízí nejen kompletní a technologické celky pro sušení, čištění, skladování zrnin a dalších komodit, ale specializují se i na návrhy řešení, studie, projekty posklizňových linek a skladových areálů zrnin. Modernizují také již vybudované posklizňové linky. Nedílnou součástí nabídky je též uvedení technologie do provozu a pozáruční servis, a to vše proškolenou obsluhou.

Za dobu svého působení dodala společnost Farmix svým zákazníkům desítky technologických celků zemědělských provozů a celou řadu souvisejících služeb. „V roce 2022 jsme úspěšně realizovali osm projektů a jeden zahájili s cílem úspěšného předání k užívání ve žních 2023,“ uvedl Ing. Miroslav Kastner, předseda představenstva společnosti Farmix.

 

Ohlédnutí za projekty 2022

 

Ve společnosti ZEMPO-VOS a. s. Strunkovice nad Blanicí proběhla instalace nové čističky obilí VibroMax 10223 C1P0A2 a doplnění stávajících dopravních cest dvěma novými šnekovými dopravníky. Novou posklizňovou linku na „zelené louce“ od společnosti Farmix si nechal postavit Josef Archman, Podbořanský Rohozec. Pro svůj záměr zvolil sila značky CHIEF o průměrech 11,3 m a 7,5 m, halu s příjmovým košem a čističku obilí VibroMax JCM10223. Rozložení obilných sil do takzvaného „hnízda“ umožnilo snížit počet dopravníků a zjednodušit celý systém. Významný byl rok 2022 i pro Zemědělskou společnost Dubné, a. s., na jejichž pozemcích vyrostla kompletní posklizňová linka o celkové kapacitě 12 600 m3 a výkonem příjmu obilí 160 t/h. Vybavena je sušičkou obilí NECO D1690CE, dvěma čističkami obilí VibroMax JCM 10223, šesti skladovacími sily CHIEF s rovným dnem, celoroštovou podlahou a podroštovým vyskladňovacím zařízením s horizontálním zakončením, jedním trychtýřovým silem, třemi expedičními zásobníky a dvěma příjmovými koši.

Ve společnosti CEF, s. r. o., Cerhonice díky spolupráci s firmou Farmix vyměnili starou čističku obilí za novou, a to Vibromax JCM 10222 C1P0A2 a využili přitom dotační program OPIIK. Výměna staré sušičky a také čističky proběhla i v Zemědělském družstvu Lukavec, kde byla nainstalována kontinuální sušička NECO D1690CE se smíšeným prouděním vzduchu a čistička obilí VibroMAX 10222 českého výrobce JK MACHINERY. Zároveň zde vyrostlo nové skladovací obilné silo značky Mysilo, s rovným dnem a celoroštovou podlahou. Sušičku a čističku vyměnili také v Zemědělském družstvu Čechtice, a to za stejnou technologii jako v ZD Lukavec. V Zemědělském družstvu Korolupy zástupci společnosti Farmix instalovali v roce 2022 čističku obilí VibroMAX JCM 10222, tři expediční zásobníky, vertikální šrotovník a systém propojili dopravními cestami. Předčistička obilí Mysilo E-model s výkonem 60 t/h obohatila již Zemědělské družstvo Kovářov. Zároveň zde v loňském roce došlo k navýšení stávajícího elevátoru o pět metrů a k rekonstrukci střechy haly.

 

S dostavbou v letošním roce

 

Na podzim loňského roku započala společnost Farmix také projekt v Zemědělském družstvu Kalich, Kamenice nad Lipou. Jak vysvětlil Ing. Kastner, jedná se o kompletní menší stavbu na „zelené louce“ s příjmovou halou a košem, čističkou JK Machinery, sušičkou NECO s manipulačním 60° trychtýřovým silem, čtyřmi skladovými sily MYSILO s celkovou kapacitou 3358 m³, s nadstandardním pozinkováním (600 g/m²) a s podjezdovým expedičním silem na tenzometrických vahách. „Samozřejmostí je zde plná automatizace, vzdálený přístup a sofistikovaně řízený proces kvalitního skladování obilovin a řepky,“ doplnil Ing. Kastner.

Tento projekt by měl být dokončen v roce 2023 tak, aby mohl již plně sloužit k uskladnění komodit z letošních žní.

 

Vzdělávací aktivity a prezentace

 

Po koronavirové pauze zorganizovala společnost Farmix se svými zákazníky pravidelnou tematickou návštěvu celosvětově známé výstavy FARM PROGRESS v Iowě v USA.

V září 2022 společně se Zemědělskou společností Dubné, a. s., uspořádali den otevřených dveří na posklizňové lince obilí v Žabovřeskách u Českých Budějovic, kterou uvedli do provozu na žně loňského roku. Jak připomněl Ing. Kastner, tato kompletní linka se dvěma příjmovými koši má skladovací kapacitu necelých 13 000 m³. Záznam ze dne otevřených dveří je připraven ke shlédnutí na Youtube kanále společnosti Farmix. Zajímavé postřehy (z této akce) od managerů významných podniků jihočeského regionu jsou také na webových stránkách www.farmix.cz, dodal zástupce společnosti Farmix.

„Z důvodu zkvalitňování našich služeb nezapomínáme ani na proškolování a zvyšování kvalifikace našich zaměstnanců. V roce 2022 proběhlo pravidelné školení o sušičkách NECO od našich obchodních partnerů, které se koná střídavě u nás na firmě nebo na centrále v USA. Následně naši zaměstnanci bezplatně školí lidi, kteří obsluhují námi dodané technologie posklizňových linek obilí,“ uvedl dále Ing. Kastner s tím, že v roce 2022 také úspěšně dokončili jejich tři zaměstnanci svářečskou školu a jeden pracovník se vyučil v oboru elektrikář na Střední odborné škole elektrotechnické. Na podzim roku 2022 zahájili na této škole studium i další tři kolegové.

 

Budoucnost s optimismem

 

Rok 2023 vidí Ing. Kastner po pracovní stránce i přes všeobecné problémy optimisticky. Jedním z argumentů pro tento optimismus je ještě více naplánovaných projektů, než realizovali roce 2022. „Náš plán je se i nadále rozvíjet ke spokojenosti našich zákazníků. V roce 2023 oslavíme s kolegy a nejbližšími obchodními partnery dvacáté páté výročí naší firmy FARMIX a. s.,“ dodává Ing. Kastner.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down