10.07.2014 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Clearfield slunečnice i hybridní pšenice

Společnost SAATEN-UNION byla založena v roce 1965 sedmi soukromými německými šlechtitelskými společnostmi. Na trhu nabízí širokou škálu plodin pěstovaných na orné půdě, mezi které patří všechny obilniny, včetně hybridní pšenice a hybridního žita, kukuřice, slunečnice, luskovin, pícnin a meziplodin. Je zřejmé, že nosným programem SAATEN-UNION i nadále zůstává šlechtění obilovin, především konvenčních odrůd pšenice, ječmene a hybridního žita. Novinkou v portfoliu je hybridní pšenice s vyšším výnosem a takzvaná Clearfield Plus slunečnice.

„Společnost Saaten-Union neustále zvyšuje svůj obrat. Budoucí růst bude generován především ve střední a východní Evropě,“ řekl Wolfgang Glaser, generální ředitel společnosti Saaten-Union, na mezinárodní tiskové konferenci během německých DLG-Feldtage v červnu 2014. Společnost neustále posiluje svoje vlastní prodejní organizace a cílem akcionářů je zesílit mezinárodní šlechtění a výrobní činnost. Vzhledem k širokému sortimentu produktů je společnost Saaten-Union atraktivním partnerem pro zemědělce, množitele, osivářské firmy a distributory osiv po celé Evropě. „Saaten-Union je zkratka pro inovace, vysoce kvalitní osivo, dobře fungující produkty a profesionální poradenství pro klienty,“ řekl Wolfgang Glaser.

Rostoucí potenciál hybridní pšenice

V současné době se pěstuje hybridní pšenice společnosti Saaten-Union zhruba na 330 000 hektarů v Evropě. „Naším cílem je zdvojnásobit oblasti, kde se pěstuje hybridní pšenice během příštích pěti letech,“ řekl Pierre-Louis Carrier, produktový manažer hybridní pšenice Saaten-Union. Od roku 2010 představila společnost tři nové odrůdy ročně, a letos chystá zásadní výměnu starších hybridů za pět novinek. Aby byla zajištěna dostupnost osiva, bude od letošního roku výrazně zvýšen podíl množitelských ploch hybridní pšenice.

 Technologie Clearfield ve slunečnici

Mezi nejnovější produkty v širokém portfoliu Saaten-Union patří slunečnice Clearfield Plus PARAISO 1000 CLplus a LUCIA CLplus. Jde o kombinaci osiva s novým systémem ochrany vůči plevelům od firmy BASF. „Kombinace účinnějšího herbicidu Pulsar plus s více herbicid-tolerantními odrůdami slunečnice vede k vyšším výnosům,“ konstatoval Dr. Joachim Moeser, hlavní produktový manažer Saaten-Union.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down