20.08.2021 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aplikační technika pro nové směry ochrany

Ochrana rostlin je velmi náročnou disciplínou moderního zemědělství, která je v současnosti i velmi ožehavým tématem napříč společností. Ze strany výrobců aplikační techniky vidíme aktivní přístup k řešení/usnadnění aplikace přípravků v duchu aktivit v ochraně životního prostředí a snah snížit spotřebu přípravků na ochranu rostlin.

Omezování úletů, moderní design, snadné ovládání, ale zejména prvky precizního zemědělství a IT v současné době začínají ovlivňovat i provozování postřikovačů při aplikaci přípravků. Inovace v oblasti přímé injektáže, příčné i podélné distribuce postřiku, vertikální distribuce postřiku, cílené aplikace, řádkové aplikace, přesné aplikace za využití GPS, míchání postřiku za použití systémů pro bezkontakní plnění přípravků a zkvalitnění komfortu a bezpečnosti pro obsluhu. To je jen několik příkladů.

Inovace v aplikační technice se dnes zaměřují na postupy, které omezují nežádoucí úlety postřiku a zlepšují funkce zařízení pro aplikaci.

Udržování konstantní dávky postřiku na ošetřované ploše bylo mnohaletým problémem. Řeší se úpravou a zpřesňováním dávkovacích systémů postřikovačů. Základním pravidlem je dodržování pojezdové rychlosti a nastaveného pracovního tlaku. Výrobci aplikační techniky aktivně pracují na vylepšeních a přidávají funkce zpřesňující aplikaci a snižující spotřebu přípravků.*

Podrobné informace k tématu přináší ve svém článku zveřejněném v časopise Úroda (9/2021) Ing. Petr Harašta, Ph.D., z České společnosti rostlinolékařské, Brno.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down