18.07.2023 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aktualizace vyhlášky o použití sedimentů

K datu 1. července 2023 nabyla účinnosti novela vyhlášky č. 257/2009 Sb., o používání sedimentů na zemědělské půdě. Hlavním důvodem novelizace této vyhlášky bylo doplnění formuláře Hlášení o použití sedimentů na zemědělské půdě, který ve vyhlášce dosud chyběl. Informuje o tom ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský.

Jak dále uvádí, formulář hlášení je nyní přílohou č. 7 vyhlášky č. 257/2009 Sb. Kromě údajů, které identifikují zemědělského podnikatele, jenž hodlá sedimenty aplikovat, obsahuje hlášení i údaje o termínu a místě aplikace a dále údaje o osobě, provádějící aplikaci.

Povinnost zasílat hlášení o použití sedimentů na zemědělské půdě je zakotvena v § 9 odst. 4 zákona č. 156/1998 Sb., o hnojivech, pomocných půdních látkách, rostlinných biostimulantech a substrátech a o agrochemickém zkoušení zemědělských půd, ve znění pozdějších předpisů, přičemž hlášení o použití sedimentů na zemědělské půdě by mělo být zemědělským podnikatelem zasláno na ÚKZÚZ nejpozději 14 dní před jejich použitím, dodává zpráva ÚKZÚZ.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down