Agrovita představila čtyři novinky

Čtveřici nových pomocných látek představil Jiří Vašek ze společnosti Agrovita spol. s r. o. na včerejší tiskové konferenci v Kurdějově na jihu Moravy.

Jak uvedl, přípravek Grounded je komplex smáčedel zlepšující rozprostření postřiku na půdě a zvýšení fixace reziduálních herbicidů na půdních částicích. V případě Velocity jde o smáčedlo vyvinuté pro zvýšení účinnosti systemických fungicidů, zejména azolů, strobilurinu, boscalidu a prochlorazu. Dalším přípravkem je Rollwet, smáčelo určené na podporu účinnosti kontaktních fungicidů, graminicidů, a herbicidů na bázi sulfonylmočovin. Posledním představeným přípravkem byl Adaptic, určený především pro úpravu vlastností vody určené pro postřikovač. Přípravek také zlepšuje odolnost vůči smyvu deštěm, redukuje úlet a zlepšuje zachycení a rozprostření postřiku.
Obchodní ředitel společnosti Vladimír Hvožďa také konstatoval, že letos firma očekává obrat téměř 500 mil. Kč. Podle ředitele Agrovity Pavla Kratochvíla zvedla společnost svůj podíl na trhu z 1,4 % v roce 2002 na odhadovaných 11,7 % v roce 2010.
Zároveň byla na konferenci představena nová akvizice firmy, společnost Kollant, která je zaměřena především na malouživatelská balení pesticidů.

Další podrobnosti uvedeme v některém z následujících čísel časopisu Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *