Stonkoví krytonosci (k. řepkový, k. čtyřzubý) patří mezi klíčové škůdce řepky ozimé. I když jsou rozšířeni po celém území ČR, mohou se v jednotlivých sezónách podstatně lišit jejich výskyty, a tedy i jejich význam pro pěstitele.
Pojednává o tom v článku v Úrodě č. 2/2017 spolu s dalšími autory Ing. Marek Seidenglanz ze společnosti Agritec Plant Research s. r. o. Dodává, že pod vlivem odlišných meteorologických podmínek (nejde jen o teploty vzduchu a půdy) během zimy a jara mohou být jejich životní projevy (např. doba migrace do porostů, období kladení vajíček) v jednotlivých letech značně odlišné. Větší škody přičítané těmto škůdcům v některých letech tak nemusí být důsledkem jejich vyššího výskytu, důvodem může být selhání léty ověřených profylaktických postupů, které se při změně chování škůdce náhle míjí účinkem. V článku autoři popisují bionomii škůdců a jejich význam. Oba druhy krytonosců se mohou podepsat na významném snížení výnosu. K. řepkový má pravděpodobně větší přímý vliv, k. čtyřzubý má ale zase větší význam z hlediska usnadnění rozvoje některých houbových chorob v rostlinách a obecně v porostu. V letech příznivých pro šíření fomové hniloby může být k. čtyřzubý významnější než k. řepkový.
Autoři dále upozorňují, že žlutých misek lze využít k monitoringu letové aktivity, neinformují ale přímo o výskytu. Nálet může začít časně a je také potřeba více misek na porost, protože se brouci pohybují ve shlucích (je možné si představit hejno ptáků). V pokusech se ukázalo, že v některých pastech je po celou dobu monitoringu méně jedinců než v jiných, v dalších jsou po celou dobu (opakovaně) nulové záchyty, i když průměrné záchyty jsou relativně vysoké. Okrajový efekt v tomto případě neexistuje. Článek se dále zabývá rozhodováním o zásahu, citlivostí na insekticidy a významem přirozených nepřátel.*