Výživa a prevence chorob v jednom

Na výstavním stánku společnosti AZOTER Trading na akci Naše pole se zájemci, stejně jako v loňském roce, mohli díky přítomným odborníkům blíže seznámit s širokou nabídkou bakteriálních hnojiv. Tyto preparáty fixují vzdušný dusík, zpřístupňují fosfor a obnovují mikrobiální život v půdě. Některá z hnojiv řady Azoter obsahují kromě bakterií také houby, které jsou prevencí chorob.

Jak vysvětlil zástupce společnosti Ing. Jiří Suchodol pro Českou republiku, bakteriální hnojiva Azoter obsahují tři druhy kmenů asymbiotických bakterií, které se podílejí na fixaci vzdušného dusíku, podporují rozkladné procesy organické hmoty v půdě, napomáhají zpřístupňování důležitých makrobiogenních prvků, zejména fosforu. Vzhledem k vysoké koncentraci bakterií obsažených v hnojivu se po aplikaci Azoter výrazně zvýší množství bakteriální mikroflóry v půdě. Azoter obsahuje kmeny bakterií Azotobacter chroococcum a Azospirillum brasilense, které se podílejí na fixaci vzdušného dusíku, zpřístupňují ho pro rostliny, Bacillus megaterium se na druhé straně podílí na zpřístupňování fosforu.

Biohnojivo Azoter

Základním produktem společnosti je kapalné bakteriální biohnojivo Azoter. Největší zájem je ale v současnosti podle slova Ing. Suchomela o hnojiva Azoter F a Azoter SC. Ta se podílejí na celkových prodejích společnosti asi 80 %.

Azoter F kromě uvedených bakterií obsahuje také houbu Trichoderma atroviride, která zlepšuje přirozené schopnosti půdy a zároveň posiluje kondici a imunitu pěstovaných plodin, čímž výrazně snižuje riziko primární infekce kořenového systému a následně i nadzemních částí rostlin. Tato hnojiva jsou mimo jiné určena do obilnin.

Azoter SC obsahuje houbu Coniothyrium sp., která pomáhá obnovit přirozenou kapacitu půdy, a tím snižuje riziko primární infekce kořenového systému a následně nadzemních částí rostlin. Přednostně se používá v řepce či slunečnici.

Listové hnojiva

Ing. Suchodol upozornil také na listové hnojivo Azoter L, o které se podle jeho slov i vlivem obecných trendů ve výživě rostlin roste zájem. Bakteriální kapalná hnojiva jsou vhodná do oblastí, kde z různých důvodů (nevhodné pH půdy, písčitá půda, sucho atd.) není možné použití půdních bakterií vhodné.*

Údvodní foto:

Doc. Ing. Ladislav Varga, Ph.D., a Ing. Jiří Suchodol (zleva) za společnost AZOTER Trading představili na výstavě Naše pole aktuální portfolio produktů

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down