Výrobce hnojiv s dlouhou historií

Jako místo pro setkání se svými obchodními partnery využila výstavu Naše pole společnost GENEZIS TRADE SK – CZ s. r. o. Tato společnost, která zastupuje maďarského výrobce minerálních hnojiv, byla ještě donedávna známá pod názvem Nitropet Slovakia. V rámci globalizace nyní působí ve všech zemích Evropy s jedním názvem.

Jak na výstavě vysvětlil Ing. Juraj Végh, jednatel společnosti GENEZIS TRADE SK – CZ, jednatel společnosti, historie maďarského výrobce je velmi dlouhá a sahá do roku 1932, kdy vznikla pod názvem Magyar Ammóniagyár és Magyar Műtrágyagyár. V roce 1990 se stala předmětem privatizace a má dnes jméno Nitrogénművek Zrt.  Společnost je členem Evropské asociace výrobců hnojiv, přičemž kvalita produktů dosahuje světové úrovně.

Osmdesátiletá historie

Díky téměř osmdesátileté historii, stabilitě, současnému postavení a perspektivě, jakož i věrnosti svým závazkům se firma Nitrogénművek Zrt. stala vedoucí společností ve svém oboru. Společnost investuje prostředky do oblasti výzkumu a vývoje, neustále rozvíjí a nabízí nové produkty a řešení integrující jednosložkové, vícesložkové, tekutá hnojiva nejen v zemědělském sektoru, ale i v přidružených odvětvích.

V posledních letech se společnost strategicky zaměřuje na evropský trh a vyváží hnojiva hlavně do Itálie, Rakouska, Německa, České republiky, Polska, Rumunska, Srbska Chorvátska, Bulharska a Slovenska. Za tímto účelem vznikla společnost GENEZIS TRADE SK – CZ s. r. o., která má výhradní zastoupení firmy Nitrogénművek Zrt. na Slovensku a v České republice. Společnost sídlí na západě Slovenska ve Velkém Mederu. Zabývá se kromě obchodní činnosti u  poradenstvím v oblasti rostlinné výživy.

Sortiment hnojiv

Ing. Végh uvedl, že sortiment vyráběných hnojiv je široký, do České republiky se však dováží především dusíkatá hnojiva – ledek amonný, ledek se sírou, DAM, močovina a dusičnan amonný. Většina obchodů je realizována prostřednictvím distributorských firem.*

Úvodní foto: Ukázka vzorků hnojiv, které společnosti GENEZIZ TRADE SK – CZ nabízí českých pěstitelům

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down