Vánoce po česku

Kdo měl zájem vidět tři špičkové české floristy při společné tvorbě, měl možnost navštívit známou floristickou show. Pořádala ji Hana K. Šebestová, čtyřnásobná mistryně České republiky v aranžování, v jihočeské Sušici. Letos ji na jeviště následovala Marie Hynková z Břeclavi a Luboš Dobrovolný z Jihlavy, ze zákulisí asistoval Augustin Kotil z Třeboně.

V budově sušického gymnázia se v den dvacátého výročí Sametové revoluce sešlo šest desítek návštěvníků. Během vlastního předvádění vytvořila zmíněná trojice padesát vánočních dekorací od malých hvězdiček k zavěšení po vetší dekorace do interiéru. Mottem letošního roku zvolila Hana K. Šebestová slogan Vánoce po česku, a tak skoro všechny použité materiály pocházely z domácích zdrojů. I přes útoky módních trendů ve stylu fialových Vánoc, zůstali v Sušici věrni tradičním barvám červené, zelené, zlaté a hnědé.
Vedle prací vytvořených na místě čekaly na účastníky navíc čtyři desítky již připravených vánočních výrobků s cenou do 300 Kč z dílny Hany K. Šebestové. Ty mohly návštěvníci prohlížet během přestávky. K tomu jim vonělo svařené víno a nabídka výborných koláčků místní výroby. Každý si odnesl i malý dárek, a tak se všichni vraceli do svých domovů příjemně vánočně naladěni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *