V oblasti jihoitalského Bari vyhlášena kvůli suchu kalamita

Italské úřady vyhlásily v některých částech kraje Puglia, zejména kolem přístavního města Bari na jihovýchodě země, stav ohrožení kvůli nebývalému dlouhodobému suchu.

Oznámilo to v Římě ministerstvo zemědělství na své webové stránce. Prohlášení ministerstva upozorňuje zemědělce postižené oblasti na možnost požádat od začátku příštího týdne o kompenzace z pojišťovacího fondu. „Ministr zemědělství Alfonso Pecoraro Scanio podepsal výnos, který vyhlašuje stav ohrožení vzhledem k suchu, které zasáhlo některé části regionu Bari v období od května do září,“ oznamuje prohlášení.
Oblast kolem Bari je významným producentem olivového oleje a zejména pšeničného zrna „granum durum“. Zemědělci mohou požádat o pojistné plnění, když úřady formálně vyhlásí stav ohrožení. Letos postihlo Itálii několik mimořádných přírodních pohrom, především na severu země. Dlouhotrvající průtrže mračen a následující povodně připravily o život 25 osob, v několika regionech byl v listopadu vyhlášen stav ohrožení. Italská vláda uvolnila na pomoc těmto oblastem v přepočtu téměř 70 milionů dolarů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *