24.06.2019 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V desítce nejpěstovanějších hybridů

Hybrid ES Imperio se na základě svých špičkových a vyrovnaných výnosů v uplynulých dvou letech na běžných plochách dostal ve sklizňovém roce 2019 mezi deset nejpěstovanějších hybridů České republiky. Navíc v některých regionech ČR, jako jsou například jižní Morava, Vysočina a střední nebo západní Čechy, má tento hybrid na běžných plochách ještě výraznější podíl.

Během třetího roku pěstování se tedy ES Imperio dostalo mezi elitní hybridy České republiky, které budou výrazně spolurozhodovat o letošním konečném výsledku pěstování ozimé řepky v naší zemi. A pevně věříme, že to bude stejně jako v předchozích letech výsledek úspěšný.

ES Imperio – výkonný a zdravý hybrid

Středně raný hybrid ES Imperio kombinuje vysoké výnosy, výborný zdravotní stav s vysokou plasticitou a adaptabilitou v horších podmínkách pěstování. Patří do skupiny hybridů nové generace od firmy Euralis, která šlechtění zaměřila na odrůdy výkonné, zdravé a vhodné pro využití i v sušších oblastech pěstování.
Hybrid byl zaregistrován v roce 2015 ve Francii a následně v roce 2016 dosáhl výborných výsledků v registračních zkouškách a byl zaregistrován na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. V ČR prošel registračním řízením v letech 2015 až 2017 a byl díky nadprůměrným výsledkům zaregistrován v lednu 2018.

Hybrid má středně vysoké rostliny s velmi dobrým větvením a vysokou odolností vůči poléhání. Podzimní vývoj bývá rychlý a rostliny jdou do zimy s velmi dobře vyvinutými kořeny. Přezimování je bez problémů a po rychlém jarním startu následuje rané kvetení. Předností je vysoká odolnost proti praskání šešulí před sklizní. Zdravotní stav je na vysoké úrovni, hybrid má velmi dobrou odolnost proti všem hlavním chorobám. Jedná se především o zvýšenou odolnost vůči fomovému černání stonku (kombinace kvantitativní rezistence a přítomnosti genů RLM 3 a RLM 7) a alternariové skvrnitosti řepky. Pěstitelé jistě ocení jeho vysokou HTS. Je vhodný pro běžné i pozdní termíny setí.

Biologická kontrola blýskáčka

Liniová odrůda ES Alicia pocházející ze šlechtění společnosti Euralis, rozkvétá až o deset dnů dříve než pozdně kvetoucí odrůdy a o pět dní dříve, než je tomu u středně pozdních odrůd. Neboť ES Alicia vytváří poupata a první květy, které dospělce blýskáčka přitahují, výrazně dříve, než je tomu například u odrůdy ES Imperio. Dospělci blýskáčka se soustřeďují právě na rostlinách odrůdy ES Alicia. Výrazně později kvetoucí rostliny odrůdy ES Imperio jsou tak chráněny před hlavním poškozením.

Tato biologická kontrola pomáhá k zachování výnosového potenciálu dominanty porostu, hybridu ES Imperio, případně jiné hlavní odrůdy.

Řešení přímo pro vaše pole

V rámci výše uvedené kontroly blýskáčka a podpory výnosového potenciálu hybridu nabízíme pěstitelům odrůdu ES Alice ve speciálním balení obsahujícím 100 000 semen. Osivo je v tomto případě obarveno červenou barvou, aby při mísení s hlavní odrůdou bylo možné kontrolovat rovnoměrné rozložení semen ve výsledné směsi.

Pro podrobnější informace kontaktujte tým obchodních zástupců společnosti Agrofinal, kteří vám velmi rádi a ochotně pomohou při sestavování nabídky přímo pro vaše podmínky.*

AGROFINAL spol. s r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down