Už máte aktualizované jarní osevy?

Přes 90 % pojistných smluv na pojištění plodin je uzavíráno a řešeno na podzim. V období, kdy zemědělci mají již zasety, nebo právě sejí ozimé plodiny. A zároveň mají již představu, kolik zasejí jařin a které to budou. Jak se ale říká, člověk míní a pán bůh mění, během zimních měsíců se může leccos změnit. Například některé plodiny vyzimují, nebo se změní výkupní ceny a je proto výhodnější místo jedné jařiny zasít druhou.

Jako každé jaro, tak i letos je nejvyšší čas zaktualizovat osevy v pojistné smlouvě. Včas zaktualizovat plodiny v pojistné smlouvě se může občas hodit. Pokud by farmáře postihlo například krupobití o něco dříve, a nestihl tak nahlásit změny ve skladbě plodin, může se stát, že mu bude pojistné plnění kráceno, nebo dokonce bude pojistná událost uzavřena jako nelikvidní.

My v ČSOB Pojišťovně jsme si této skutečnosti moc dobře vědomi, a proto jsme na podzim minulého roku přišli s takzvanou slevou za aktualizaci. Sleva za aktualizaci je myšlena jako menší odměna pro klienty, kteří dodají jarní aktualizace včas, to znamená do 30. 4. roku sklizně. Sleva za aktualizaci je standardně 5 % ze základního ročního pojistného a je uplatněna již od začátku platnosti pojištění. V praxi to znamená, že pokud klient již v letošním roce aktualizovat plodiny nebude, nebo aktualizace dodá do výše uvedeného data, klientovi sleva zůstává a má díky tomu levnější pojistné. V případě, že ovšem klient z jakéhokoli důvodu nestihne aktualizace dodat do 30. 4., tak o slevu za aktualizace pro stávající rok přichází.

Ruku v ruce se slevou za aktualizace jde i další sleva, kterou jsme v ČSOB Pojišťovně začali na podzim minulého roku klientům nabízet. Jedná se o slevu za DPB, tedy za poskytnutí seznamu dílů půdních bloků obhospodařovaných v příslušném pojistném období. Seznam DPB výrazně usnadňuje a je důležitý při případné likvidaci pojistných událostí. Proto jsme se v ČSOB Pojišťovně rozhodli odměnit naše klienty, kteří se s námi o seznam DPB podělí již při sjednání pojistné smlouvy, či při podání aktualizačního dodatku. Sleva za seznam DPB je stejně jako sleva za aktualizaci standardně 5 % z ročního pojistného.
V ČSOB Pojišťovně pevně věříme, že stejně jako minulý rok naši klienti ocenili rychlost likvidací, tak i nyní ocení možnost, jak získat levnější pojištění plodin, a to až o 10 %.

Proto, jste-li jedním z nespočtu spokojených klientů ČSOB Pojišťovny, nezapomeňte dodat jarní aktualizace plodin společně se seznamem DPB včas, ideálně do 30. 4. Pokud ještě nemáte pro letošní rok sjednané pojištění plodin, nebo ještě nejste klientem ČSOB Pojišťovny, nezapomeňte kontaktovat vašeho pojišťovacího zprostředkovatele. Případně, jste-li klientem ČSOB banky, zeptejte se svého firemního bankéře na nabídku zemědělského pojištění od ČSOB Pojišťovny. Pojišťovny, která na sobě neustále pracuje a která je pro své klienty partnerem, na kterého se mohou spolehnout. ❊

Zdeněk Rejzek,
specialista na zemědělské pojištění,
ČSOB Pojišťovna, a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *