13.02.2023 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technologie pro nejvyšší výnos

Ozimá řepka je významnou plodinou našich polí a vyžaduje kontinuální péči. Na druhou stranu je řepka zlepšující plodinou, a tak se nám vynaložené úsilí vrátí hned několikrát. Společnost Syngenta nabízí opravdu široké portfolio přípravků na ochranu této plodiny a každý si zde může najít tu správnou technologii právě pro potřeby jeho porostu.

S uvedením nového fungicidu Treso však přicházejí nové možnosti pro dosažení maximálních výnosů. Díky výjimečným vlastnostem Tresa vám teď můžeme nabídnout komplexní Syngenta technologii pro nejvyšší výnos řepky.

Jedná se o technologii, kde aplikujeme Toprex v dávce 0,3 l/ha na podzim, Plexeo v dávce 1–1,2 l/ha na jaře a Treso v dávce 0,5 kg/ha do květu řepky.

Toprex na podzim ochrání řepku před phomou, porost zreguluje a posílí kořenový systém pro bezpečné přezimování. Výhodou Toprexu je možnost použití i na nevyrovnané porosty řepek.

Plexeo využijeme na jaře pro regulaci růstu, lepší navětvení rostlin a ochranu před fomou.

Treso pak obohacuje technologii jeho excelentní a dlouhodobou ochranou před hlízenkou.

Dohromady pak tato trojice produktů dovede rostlinu řepky k nevyšším výnosům.

Technologie pro nejvyšší výnos

Máme nyní k dispozici krásné výnosové výsledky této technologie pro nejvyšší výnos Toprex/Plexeo/Treso. Jedná se o výsledky z 11 pokusů napříč Českem, Slovenskem a Polskem z let 2017 až 2022. Je to tedy úctyhodná skupina pokusů, která už něco vypovídá o výkonnosti této technologie. Technologie dosahuje v pokusech průměrného výnosu 4,58 t/ha, což je 155 % oproti kontrole. Výnosovými výsledky tak překonává současné standardní technologie.

Porovnání technologií v ozimé řepce

Pro ty z vás, kteří se trápí s omezeními v ochranných pásmech vod, můžeme nabídnout jarní technologii bez omezení. Použití přípravku Toprex na jaře následované přípravkem Treso do květu je bez omezení v ochranných pásmech vod. V roce 2023 jsme pro vás připravili zvýhodněné podmínky pro společný nákup těchto dvou přípravků na 50 ha. Podrobnější informace se dozvíte u svého obchodního zástupce.*

Jarní technologie bez omezení

Ing. Helena Bochová
Syngenta Czech

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down