Technologie pro nejvyšší výnos

Ozimá řepka je významnou plodinou našich polí a vyžaduje kontinuální péči. Na druhou stranu je řepka zlepšující plodinou, a tak se nám vynaložené úsilí vrátí hned několikrát. Společnost Syngenta nabízí opravdu široké portfolio přípravků na ochranu řepky a každý si zde může najít tu správnou technologii právě pro potřeby jeho porostu řepky. S uvedením nového fungicidu Treso však přicházejí nové možnosti pro dosažení maximálních výnosů. Díky výjimečným vlastnostem nového fungicidu Treso vám teď můžeme nabídnout komplexní Syngenta technologii pro nejvyšší výnos řepky.

Jedná se o technologii, kde aplikujeme fungicidy Toprex v dávce 0,3 l/ha na podzim, Plexeo v dávce 1–1,2 l/ha na jaře a Treso v dávce 0,5 kg/ha do květu řepky.

Toprex na podzim ochrání řepku před phomou, porost zreguluje a posílí kořenový systém pro bezpečné přezimování. Výhodou fungicidu Toprex je možnost použití i na nevyrovnané porosty řepek.

Fungicid Plexeo využijeme na jaře pro regulaci růstu, lepší navětvení rostlin a ochranu před fomou.

Fungicid Treso pak obohacuje technologii  jeho excelentní a dlouhodobou ochranou před hlízenkou.

Dohromady pak tato trojice produktů dovede rostlinu řepky k nevyšším výnosům.

Obr. 1 – Technologie pro nejvyšší výnos v ozimé řepce (Toprex, Plexeo 60, Treso)

Nyní máme k dispozici krásné výnosové výsledky této technologie pro nejvyšší výnos, kterou tvoří fungicidy Toprex – Plexeo - Treso. Jedná se o výsledky z jedenácti pokusů napříč Českem, Slovenskem a Polskem z let 2017 až 2022. Je to tedy úctyhodná skupina pokusů, která už něco vypovídá o výkonnosti této technologie, která dosahuje v pokusech průměrného výnosu 4,58 t/ha, což je 155 % oproti kontrole. Výnosovými výsledky tak překonává současné standardní technologie.

Obr. 2 – Jarní technologie bez omezení v ozimé řepce

Pro ty z vás, kteří se trápí s omezeními v ochranných pásmech vod, můžeme nabídnout jarní technologii bez omezení. Použití fungicidu Toprex na jaře následované fungicidem Treso do květu je bez omezení v ochranných pásmech vod. V roce 2023 jsme pro vás připravili zvýhodněné podmínky pro společný nákup těchto dvou přípravků na 50 ha. Podrobnější informace se dozvíte u svého obchodního zástupce.*

Ing. Helena Bochová,

Syngenta Czech,

Archiv firmy

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down