04.11.2019 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stroj s velkou přidanou hodnotou

V zemědělské praxi se osvědčila technologie přísevů originální secí kombinací Ripper STP 300 od českého výrobce, společnosti P & L. „Jeho hlavní předností je protierozní způsob setí na loukách a pastvinách, vysoké procento vzcházení přísevů v porovnání s klasickými technologickými postupy a univerzálnost,“ zdůrazňuje Maxim Kurasov, produktový manažer společnosti P & L.

Základem technologie STP 300 je příprava seťového lůžka pomocí koltrů, jemně odstupňovaná převodovka a speciální výsevní ústrojí. Secí stroj lze vybavit i zařízením pro aplikaci kapalných hnojiv, případně inokulantů.

Technologie setí tímto strojem je založena na práci koltru, což je zvlněné krojidlo vyrobené z kvalitní ocele odolné proti otěru v půdě. Tangenciální tvar vlny po obvodu krojidla umožňuje agresivní vnikání do půdy i v suchých a těžkých půdních podmínkách. Koltr vytváří seťové lůžko pro osivo, odstraňuje případné rostlinné zbytky z místa uložení osiva a kypří půdu. Důležitou součástí je výsevní skříň vybavená čechračem využitelná i pro setí obilnin a luskovin včetně drobných semen. Přesnost setí zajišťuje speciální převodovka, která poskytuje dostatečnou variabilitu pro jakýkoliv výsevek. Přítlačné pryžové kotouče v zadní části stroje zabezpečí dokonalé uzavření secí štěrbiny a zabrání vypařování vláhy ze seťového lůžka.*

Více naleznete v Zemědělci č. 45.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down