Start do kukuřičné sezóny s vítězem

AGROFINAL, spol. s r. o., výhradní partner společnosti Euralis, představil v loňském roce nové kukuřičné generace hybridů. Prvním, vysoce významným okamžikem v roce 2016 bylo uvedení hybridu předurčeného k úspěchu s názvem ES Metronom (S250/Z250). Po dvou letech zkoušení s výrazně nadprůměrnými výsledky je jisté, že jde o špičkový produkt raného segmentu s novou českou registrací v Ústředním kontrolním a zkušebním ústavu zemědělském.

Nová, česká stabilita od ES Metronomu zaručí každému pěstiteli v tomto raném segmentu nový, vysoký standard. Kombinace této stability s vysokým výnosem na všech stanovištích zaručí vysokou stálost dosahovaných výsledků.

Charakteristika ES Metronomu

ES Metronom je excelentní univerzální hybrid s číslem ranosti FAO 250 siláž s možností ekonomického pěstování na zrno. Hybrid je dvouliniový, vysoký typ se vzpřímenými listy, velmi bohatě olistěnou rostlinou, s velkou palicí a tvrdým až mezitypovým zrnem.

V letech 2013–2014 patřil hybrid ES Metronom k materiálům s nejvyšším výnosem a také nejvyšší stabilitou výnosu v různorodých podmínkách. Jeho velkou předností je též nenáročnost k rozdílným stanovištím. Zjevným přínosem je také odolnost vůči suchu a velmi dobrá tolerance hybridu k pěstování na všech půdách. Ekonomika pěstování na zrno je velmi příznivá.

Hybrid by měl oslovit pěstitele, kteří potřebují suchovzdorný a výnosný hybrid s vysokým výnosovým potenciálem na siláž a na zrno do obilnářských a řepařských oblastí. ES Metronom je doporučen též k pěstování na siláž pro bioplynové stanice a vysokoužitkové chovy.

Hybrid byl zaregistrován v České republice v roce 2015. Ve stejném roce patřil k nejpěstovanějším hybridům raného sortimentu v sousedním Německu, kde má registraci na siláž i zrno od roku 2014. Je vhodný pro systém Silomix, to znamená použití do kombinace na siláž s hybridy ES Bombastic (FAO 240), ES Amulet (FAO 240), ES Newmilk (FAO 250) a ES Cockpit (FAO 260).

Přínosy hybridu ES Metronom

  • Velmi vysoká výnosová síla na siláž, hybrid je vhodný pro bio­plynové stanice, na zrno, pro všechna raná stanoviště bez rozdílu.
  • Vysoký až velmi vysoký výnos celkové suché hmoty s dob­rým energetickým potenciálem pro vysoký výnos energie, jde tedy přesně o ten typ hybridu, který agronomická veřejnost ­aktuálně vyhledává.
  • Hybrid pro vysoké požadavky: velmi robustní typ s velmi vysokou stabilitou a velmi nízkou náchylností k houbovým cho­robám.
  • Kombinace velmi vysokého výnosového potenciálu a výtěžnosti výnosové stability dělá z hybridu ES Metronom pro příští roky top hybrid raného segmentu České republiky.
  • Konstantní vysoký výnos, jeho stabilita a další vynikající přednosti z posledních dvou let potvrdil Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský českou národní registrací v roce 2015.

Milan Spurný

obchodní ředitel

Agrofinal spol. s r. o.

Foto:

ES Metronom je nepoléhavý, robustní hybrid

Špičkový hybrid raného segmentu s registrací v ČR

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *