Slunečník v Žabčicích již počtvrté

Letošního v pořadí již čtvrtého polního dne s názvem Slunečník se zúčastnilo v Žabčicích přes 280 návštěvníků. Zájemci mohli zhlédnout nabídku odrůd kukuřice, slunečnice, čiroku a nově i směsky kvetoucích rostlin pro včely. Společnost Syngenta se snaží svým portfoliem reagovat na požadavky pěstitelů a umožňuje jim snížit náklady na osivo bez poklesu efektivity pěstování.

Po úvodním projevu upozornila salva z děla na prezentaci pokusů s kukuřicí, slunečnicí a čirokem, tam se následně přesunuli návštěvníci polního dne s tématikou středověku. O stoupajícím zájmu pěstitelů o informace a novinky z portfolia společnosti Syngenta svědčí i nárůst počtu účastníků akce, který se od posledního ročníku značně zvýšil.
Z portfolia hybridů kukuřice byly představeny novinky SY Kairo, Beautiful a SY Nickel, dále tradiční hybridy NK Lucius, NK Thermo, NK Octet, NK Olympic, SY Ondina, SY Novatop, NK Silotop a SY Mascotte.
Semenný hybrid čiroku Sucrosorgo 506 s FAO 500 dosahuje podle zástupce firmy Syngenta vysokého výnosu a je extrémně suchovzdorný. Jeho biomasa je vhodná k doplnění hmoty kukuřice pro bioplynové stanice. Čirok nevyžaduje intenzivní pěstební podmínky, důležité však je dodržovat odlišnosti agrotechniky, zejména herbicidní ochranu.
U odrůd slunečnice byly prezentovány novinky pro nadcházející sezonu NK Neoma a NK Tristan i známé odrůdy NK Brio, NK Oktava a NK Kondi.

Více informací bylo zveřejněno v týdeníku Zemědělec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *