08.06.2020 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Skupina Profit 20 zve k seznámení

Právě v těchto dnech měly probíhat velké či malé polní přehlídky odrůdových pokusů řepek, na kterých jsme se chtěli pochlubit nejen našim úžasným sortimentem, ale také novou hlavičkou naší firmy: RWA. Jenže místo bujarých oslav a bouřlivé prezentace nejlepších odrůd jen nesměle a opatrně přicházejí pozvánky na polní dny, často s velkým omezením prostoru i času. Jako by právě ten čas se zastavil a volal ke zklidnění a k ztišení…

Letošní rok nám dává nečekanou šanci vrátit se do minulosti. Do časů, kdy šlechtitelé a majitelé odrůd neměli tolik prostředků na velké prezentace, kdy stáli hrdě u svých pokusných políček, s nadšením vyprávěli, co všechno se jim u té či oné odrůdy podařilo vylepšit, s uzarděním skrývali nedostatky a ze skládacích stolečků jim vítr pozvolna odnášel volné listy nekvalitně natištěných propagačních materiálů nabitých novými informacemi. A obecenstvo stálo jako u vytržení, pozorně poslouchalo, nebo kladlo záludné otázky, v rukou drtilo šešule, lusky či klasy a uznale pokyvovalo hlavami.

A na takovéto polní dny, tedy jako ze starých časů, vás letos zveme. Tedy ne, že bychom na prezentaci a pozornosti k našim zákazníkům chtěli nějakým způsobem ušetřit, ale jak všichni víme, mimořádná doba si žádá své. Zveme vás tedy, abyste si skutečně v klidu a se zájmem prohlédli pečlivě připravená políčka představující náš sortiment odrůd řepek ozimých spojený do názvu Profit 20.

ES Cesario

Služebně nejstarším, ale také nejznámějším, členem skupiny Profit 20 je odrůda ES Cesario. Upozornila na sebe ihned po registračních zkouškách a následně v SDO jako absolutní výnosová špička. A nejenom to. Dokáže si výborně poradit s přísušky, a dokonce v srážkově podprůměrném roce 2018 zvítězila ve všech typech odrůdových pokusů v ČR. Je to raný až středně raný hybrid nižšího vzrůstu s velmi výraznou schopností větvení, takže nepoléhá a dobře kompenzuje mezerovitost porostu, a má špičkovou mrazuvzdornost. Hodně přisedlá listová růžice tolik neláká spárkatou zvěř a velmi pozvolný jarní vývoj omezuje možnost poškození pozdními jarními mrazíky. V rámci pokusů s různou intenzitou agrotechniky dosahuje výborných výnosů i při nižších vstupech.

Anniston

Druhý zástupce, odrůda Anniston, patří do stále ne příliš početné skupiny odrůd, které mají geneticky zabudovanou rezistenci (nikoliv pouze toleranci) vůči napadení virem žloutenky vodnice. Společně s genetickou odolností vůči napadení fomou a nepukavostí šešulí už to není odrůda pouze pro „fajnšmekry“, nýbrž pro všechny, co chtějí ušetřit nejen svoji kapsu, ale také přírodu. Jako nově registrovaná odrůda zaujala v roce 2018 rekordním výnosem semen i produkcí oleje. Na rozdíl od předchozí odrůdy velice pozitivně reaguje na zvýšenou intenzitu agrotechniky.

ES Momento

Žhavou letošní novinkou je odrůda ES Momento. Je to robustní polopozdní hybrid s mohutným kořenem, který předurčuje k naprosto excelentním výnosům. Celkový zdravotní stav, genetická rezistence vůči napadení fomou, nepukavost šešulí a špičková mrazuvzdornost přímo vybízí zařadit ES Momento do každého osevního plánu.

Simona

Synonymem spolupráce mezi firmami BOR – RWA a šlechtiteli z Maisadour je druhá letošní novinka, odrůda Simona, která byla v ČR zaregistrována v roce 2019. Zdobí ji vysoký výnos oleje z hektaru, zejména v teplejších oblastech, dobré přezimování a velmi dobrý a vyrovnaný zdravotní stav.

Při výběru odrůd ze skupiny Profit 20 vám přejeme šťastnou ruku!*

Ing. Jarmila Kratochvílová

BOR s. r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down