22.07.2022 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Široký záběr a bohaté zkušenosti

Přesně to, a ještě mnoho dalšího nabízí zákazníkům společnost JK Machinery, s. r. o., která se již bezmála dvacet let zaměřuje na posklizňovou úpravu zrna. Společnost vyrábí zařízení na čištění a třídění zemědělských plodin, zajišťuje realizace kompletních posklizňových linek i speciálních technologií. Svoje výrobky prodává jak v České republice, tak v zahraničí. Export přitom tvoří většinu obratu.

Jak komentuje obchodní ředitel a spolumajitel firmy Ing. Michal Kukula, oblast posklizňového čištění představuje pro JK Machinery hlavní zdroj obratu. Čištění a loupání komodit je hned v závěsu: „Nabízíme technologie na zpracování zemědělských plodin, jako jsou obilniny, olejniny a další, a to jak v klasické variantě pro přímé využití v potravinářství, tak před lisováním olejů,“ sdělil Ing. Kukula. Další oblastí jsou stroje pro odkaménkování plodin před následným zpracováním, nezanedbatelnou část obratu firmy představuje i mechanizace pro kalibraci a třídění materiálů, a to i mimo zemědělský sektor, jedná se například o kalibraci a třídění plastů, odstraňování odrolu z palivových pelet apod. „V poslední době vzrůstá poptávka na technologie pro ekologicky hospodařící zemědělce, to je další část obratu, a pro nás nemalá výzva. Biozemědělci se potýkají s celou řadou příměsí ve finální plodině, jejichž struktura je komplikovaná a podíl bývá i 60 % z celkového objemu sklizeného materiálu. Přitom se často požaduje 99% čistota,“ upozorňuje Ing. Kukula na specifika tohoto segmentu. Jak dodává, o speciální komplexní řešení celých linek je zájem především ze zahraničí, ze zemí jako jsou Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Finsko či Velká Británie.

Nesmíme zapomenout ani na technologie pro výrobu krmiv, nebo osiv, i tato zařízení je česká firma schopna vyrobit a v krátkém čase zákazníkům dodat.

Původní kapacita v Plané nad Lužnicí expandující firmě přestala stačit, proto před pár lety zakoupila společnost Strojírna Tábor, spol. s r. o., v níž se vyráběly dopravníky, systémy ventilace a provětrávání sil. Rozlehlý areál prošel kompletní rekonstrukcí, vyrostly zde dvě nové haly a chystá se i třetí. Třešničkou na dortu je speciální laboratoř, kam klient zašle vzorek produktu, který potřebuje zpracovat. Vrací se mu ve formě podle jeho představ i s fotodokumentací, bilancí jednotlivých frakcí a přesným manuálem, který stroj byl pro úpravu použit. „Díky tomuto postupu můžeme garantovat finální kvalitu produktu,“ konstatuje Michal Kukula. Kromě toho, každý stroj je před odesláním smontován, napojen na přívod elektřiny a podroben testu základní funkčnosti. „Zkoušky jednotlivých strojů v kombinaci s laboratoří nabízejí ideální skloubení, díky kterému máme jistotu, že zákazník obdrží nejvhodnější stroje pro daný účel a že expedovaná technologie je funkční,“ vysvětluje obchodní ředitel a společník JK Machinery.

Ve firmě nezapomínají ani na inovace, jež jsou podle jeho slov hnacím motorem každého podnikání. Jednou z nejnovějších je například chystaná výměna materiálu u čisticích sít ze dřeva na nerez. U tohoto nového typu sít se bude u přechodu na jinou plodinu měnit pouze horní díl a spodní část síta se měnit nebude. „Samostatnou kapitolou je pak modernizace dopravníků, aktuálně například pomaloběžných korečkových, používaných zejména v loupacích linkách na olejniny,“ dodává Michal Kukula.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down