Selský dvůr přitáhl na olomoucké výstaviště 25 tisíc návštěvníků

Expozice hlavního výstavního pavilonu olomouckého výstaviště již tradičně odolávala množství návštěvníků. Letos byla inspirována selským dvorem a o její návrh i zhotovení se postaraly pracovníci olomouckého výstaviště. Velká stodola, selské světnice s vysoce nastlanými postelemi i dobové pracovní nástroje zaujaly malé i velké návštěvníky. Hlavní expozici vkusně doplňovala přehlídka toho nejlepšího z českých výpěstků ovoce a zeleniny. Se značnou odezvou u návštěvníků hlavního pavilonu se setkaly také exponáty letošní podzimní floristické soutěže pořádané Svazem květinářů a floristů ČR – květinami dekorované slavnostní stoly.

Spoustu zajímavého nabízely i další pavilony a volné plochy výstaviště a návštěvníci měli možnost nakoupit si ovocné a školkařské výpěstky pro podzimní výsadbu. Další zahradnická akce se na olomouckém výstavišti bude konat až příští rok a to koncem dubny na jarní etapě Flory Olomouc.
Více informací o této akce přineseme v některém z následujících čísel týdeníku Zemědělec a v časopise Zahradnictví 12/2010.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *