S novými přípravky i s novým názvem

Již s novým názvem se na akci Naše pole v Nabočanech prezentovala společnost Certis Belchim Czech Republic. Nový název je vyústěním probíhajícího slučování společností Belchim a Certis. Došlo i ke změně majetkové struktury a nově vlastní Certis Belchim pět japonských firem. To, co však české pěstitele na polní akci zajímalo jistě více, byla aktuální nabídka přípravků na ochranu rostlin. A v té je celá řada novinek.

O novinkách v nabídce přípravků na ochranu rostlin hovořil Ing. Pavel Egert, zástupce Certis Belchim v daném regionu.

Novinky v nabídce

Na prvním místě zmínil rozšíření registrace přípravku Proman. Kromě do brambor je nyní možné tento selektivní preemergentní herbicid používat také v sóji. Účinkuje proti širokému spektru plevelů a jeho výhodu je flexibilita použití, aplikace je možná za všech klimatických situací.

Za hornou novinku označil Ing. Egert herbicid Compola. Jde o posteemergentní herbicid se třemi účinnými látkami určený pro ochranu obilnin. Compola pokryje svojí účinností celé spektrum plevelů. Kromě dvouděložných plevelů, což Ing. Egert označil u tohoto přípravku jako samozřejmý standard, jde hlavně o výbornou účinnost na trávovité plevele. 

Další novinka Panorama je systémový fungicid s kurativním účinkem. Je určený pro ochranu obilnin, cukrovky a řepky. Výhodnou je široké spektrum účinku a také flexibilita použití.

Nabídka pro ekologické zemědělství

Ing. Egert upozornil rovněž na tři nové přípravky, které je možné používat v ekologickém zemědělství a integrované produkci. Je to fungicid Kumar určený především pro ošeření jabloní a révy, ale i dalších plodin. Dále insekticid proti savým škůdcům Nuedosan. Ten nachází uplatnění v jádrovinách, peckovinách, bobulovinách, jahodníku, zelenině i okrasných rostlinách a dřevinách. Chikara je herbicid s dlouhým reziduálním účinkem především do révy vinné a jádrovin.

Kromě čerstvých novinek připomněl Ing. Egert i ty nedávné, například herbicid Bonaxa – podzimní posteemergentní herbicid do řepky, či smáčedlo Break Thru.

Úvodní foto:

Na výstavním stánku byl v Nabočanech přítomný celý tým zástupců společnosti Certis Belchim. Aktuální nabídku přípravků představil zástupce v tamním regionu Ing. Pavel Egert (vlevo)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down