Také v minulém roce byl v Německu řepkový olej nejoblíbenějším olejem pro potravinářské využití. Domácnosti ho spotřebovaly přibližně 87 milionů litrů. Informovalo o tom OVID Sdružení německého průmyslu zpracování olejnin e. V.
Druhé místo obsadil slunečnicový olej s 66 miliony litrů a třetí olivový olej se 42 miliony litrů. Kokosový a ostatní jedlé oleje nehrály téměř žádnou roli, každý z nich představoval méně než dvě procenta z celkové spotřeby. Celkově Němci loni nakoupili přibližně 223 milionů litrů kuchyňského oleje, zhruba o sedm procent méně než v předchozím roce, uvádí v tiskové zprávě OVID. Dodává, že kvůli konfliktu na Ukrajině a obavám z omezení dodávek došlo v březnu 2022 k určitému hromadění zásob. V porovnání s předchozími měsíci se prodej jedlého oleje zvýšil téměř o dvě třetiny, v dubnu se ale poptávka uklidnila. Zároveň v průběhu roku vedly nejistota, omezená nabídka na trhu a vysoké náklady na energie ke zvýšení cen řepkového a slunečnicového oleje.
OVID Sdružení německého průmyslu zpracování olejnin e. V. (OVID Verband der ölsaatenverarbeitenden Industrie in Deutschland e. V.) zastupuje zájmy podniků zabývajících se zpracováním olejnatých semen a rafinací oleje v Německu. Hlavním úkolem 19 členských společností je zpracování olejnatých semen a rostlinných olejů na výrobky pro potravinářský a krmivářský průmysl, bioekonomiku, oleochemii, technické využití a pro bioenergetiku.*