Řepka olejka – ozimá

PILOT Odrůda s minimálním obsahem kyseliny erukové a nízkým obsahem glukosinolátů byla vyšlechtěna firmou RAPS GbR, Saatzucht Lundsgaard, Grundhof, v Německu. Zástupcem pro ČR je SAATEN - UNION CZ, s.r.o., Brno. Pilot je středně raná odrůda, středně odolná proti poléhání, středního vzrůstu s vyhovující odolností proti vyzimování. Odolnost proti napadení chorobami je na úrovni ostatních registrovaných odrůd.

Výnos semen v kukuřičné, řepařské a obilnářské výrobní oblasti velmi vysoký, v bramborářské oblasti vysoký. Hmotnost tisíce semen je střední. Obsah oleje v semeni má vysoký. Zastoupení jednotlivých mastných kyselin v oleji je standardní.
Odrůda Pilot je vhodná do všech oblastí pěstování s určením pro technické využití semen v tukovém a krmivářském průmyslu.

JESPER

Odrůda s minimálním obsahem kyseliny erukové a velmi nízkým obsahem glukosinolátů byla vyšlechtěna firmou PROCOSEM SA, Domaine du Chaumoy, ve Francii. Zástupcem pro ČR je CEBECO SEEDS s.r.o., Praha.
Jesper je polopozdní odrůda, středně odolná až odolná proti poléhání, středního vzrůstu s vyhovující odolností proti vyzimování. Odolnost proti napadení chorobami je na úrovni ostatních registrovaných odrůd, je středně odolná až odolná proti napadení fomovým černáním stonku.
Výnos semen je vysoký ve všech výrobních oblastech. Hmotnost tisíce semen je střední. Obsah oleje v semeni střední, zastoupení jednotlivých mastných kyselin v oleji je standardní.
Odrůda Jesper je vhodná do všech oblastí pěstování s určením pro technické využití semene v tukovém a krmivářském průmyslu.

CANDO

Odrůda s minimálním obsahem kyseliny erukové a velmi nízkým obsahem glukosinolátů byla vyšlechtěna firmou Monsanto SAS ve Francii. Zástupcem pro ČR je Monsanto ČR s.r.o., Praha.
Cando je středně raná odrůda, středně odolná až odolná proti poléhání, středního vzrůstu s vyhovující odolností proti vyzimování. Odolnost proti napadení chorobami je na úrovni ostatních registrovaných odrůd, je středně odolná až odolná proti napadení fomovým černáním stonku.
Výnos semen je vysoký ve všech výrobních oblastech. Hmotnost tisíce semen je střední až vyšší. Obsah oleje v semeni je střední, zastoupení jednotlivých mastných kyselin v oleji je standardní.
Odrůda Cando je vhodná do všech oblastí pěstování s určením pro technické využití semen v tukovém a krmivářském průmyslu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *