02.09.2021 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pšenice s pekařskou kvalitou

Společnost Limagrain Central Europe Cereals, s. r. o., je tradičním účastníkem výstavy Naše pole. V rámci kompletního sortimentu odrůd jarních i ozimých obilnin se představilo několik letošních novinek. Shodou okolností tvořily skupinu pšenic s pekařskou kvalitou A.

Pšenice LG Absolon reprezentuje skupinu raných odrůd. I díky tomu se hodí do přísudkových oblastí. Podle zkušeností společnosti Limagrain se sice jedná o zrno s pekařskou kvalitou A, ale v některých kvalitativních parametrech se běžně dostává na úroveň elitních odrůd. Mezi její přednosti patří především velmi dobrý zdravotní stav a odolnost vůči poléhání. Díky svému genetickému potenciálu dosahuje velmi vysokých výnosů.

Další novinkou je středně raná odrůda LG Keramik. Předností odrůdy je vysoký výnos ve všech výrobních oblastech, včetně kukuřičné. Je možné ji pěstovat i po obilní předplodině. LG Keramik je intenzivní odrůda s velmi dobrou odolností vůči poléhání. Dobrého zdravotního stavu dosahuje především díky odolnosti vůči rzem plevové a pšeničné.

Crossway je další nově registrovanou ozimou pšenicí. Jedná se o polopozdní odrůdu vhodnou do všech výrobních oblastí. Podle zkušeností společnosti Limagrain dosahuje nejlepších výnosů v řepařské a bramborářské výrobní oblasti. Pšenice Crossway je odolná vůči plodomorce plevové a také rzi plevové. Tato odrůda velmi dobře reaguje na vyšší intenzitu pěstování.

V Hrubčicích na Hané byla vyšlechtěna další novinka v sortimentu, kterou je LG Dita. Právě proto jí nejvíce vyhovují podmínky řepařské výrobní oblasti Čech i Moravy. Je to velmi výnosná a zdravá odrůda s velmi dobrou potravinářskou kvalitou A. Vysokých výnosů dosahuje i po obilnině. LG Dita má velmi vysokou odolnost vůči poléhání. Předností této pšenice je kombinovaná odolnost proti padlí travnímu, rzi plevové a rzi pšeničné. Podle výsledků ÚKZÚZ je LG Dita v současnosti jedna z nejlépe hodnocených odrůd v odolnosti proti padlí travnímu i rzi pšeničné.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down