Profesionální řada smáčedel – další krok v preciznosti práce

Profesionální řada smáčedel se v praxi prosazuje. Jedná se o technologicky vyspělá smáčedla speciálně vyvinutá pro určité typy přípravků a situace použití. Jejich správná volba umožní dokonalejší účinnost pesticidů a jejich preciznější a efektivnější aplikaci. Mají schopnost zvýšit výnos plodin, zvýšit produktivitu práce postřikovače, a naopak významně snížit riziko nežádoucích úletů i kontaminace životního prostředí. To vše za zajímavou cenu okolo sta korun na hektar.

Grounded – pro půdní reziduální herbicidy

Grounded je důmyslný komplex smáčedel určený pro zvýšení užitečnosti a bezpečnosti použití půdně reziduálních herbicidů.

Speciální směs polymerů výrazně redukuje úlet postřikové kapaliny, následně zlepšuje rovnoměrné pokrytí půdy herbicidním filmem, a to i při nižších dávkách vody. Grounded zvýší a posílí vazbu účinné látky na půdní koloidní částice. Prodlouží a zvýší tím účinnost přípravku při omezení rizika nevhodného vyplavování účinné látky do podzemních vod či mimo aktivní herbicidní zónu. U herbicidů, které tvoří povrchový film na půdě, Grounded zabraňuje promývání účinné látky následnými dešti do kořenové zóny kulturních rostlin a způsobování tak růstového stresu kulturní rostlině (vybělování listů řepky, poškození kukuřice atp.) Grounded umožňuje snížení množství používané vody, a tím zvýšení produktivity práce postřikovače. Zvyšuje přesnost a preciznost práce postřikovací techniky.

Nejvyšších deklarovaných efektů je dosahováno při společném použití přípravku Grounded s herbicidy obsahujícími tyto účinné látky: clomazone, metazachlor, dimetachlor, pendimethalin, linuron, flufenacet, acetochlor, s-metolachlor, terbuthylazine, prosulfocarb, metribuzin, quinmerac, diflufenican, mesotrione, ethofumesat, aclonifen a metamitron. Z logiky věci nejčastěji uplatníme výhody Groundedu při herbicidní ochraně řepky olejky, kukuřice, brambor, slunečnice, cukrovce, zelenině, hrachu, bobu, sóji a v dalších luskovinách.

 

Velocity – akcelerátor systemických fungicidů

Velocity je smáčedlo speciálně vyvinuté pro zvýšení účinnosti systemických fungicidů, zejména azolů, strobilurinů, prochlorazu a SDHI fungicidů.

Velocity dokáže nejen zlepšit parametry smáčení povrchu listu ošetřovaných rostlin, ale unikátně napomáhá přítomné fungicidní účinné látce aktivně překonat voskovou vrstvičku na povrchu kutikuly rostlin a lépe a ve větším množství se tak dostat do cévních svazků rostlin. Velocity v tank-mixu se systemickým fungicidem zvyšuje jeho účinnost a prokazatelně dále navyšuje výnos.

Velocity rovněž umožňuje efektivněji hospodařit s vodou a přejít na nižší dávky vody 100–200 l/ha, pokud ruku v ruce máme k dispozici odpovídající techniku, a to bez snížení účinnosti aplikace. Umožňuje tak zvýšit produktivitu práce postřikovače.

 

Adaptic – multifunkční zlepšení vody

Adaptic je komplex smáčedel, která přináší uživateli novou šestistupňovou kvalitu při aplikaci zejména přípravků s účinnou látkou glyphosate, diquate, herbicidů na bázi fenoxykyselin a insekticidů na bázi pyretroidů.

Speciální polymery zamezují tvorbě příliš malých kapiček, čímž se redukuje úlet i ztráty způsobené vypařením postřiku před dopadem na list. Dále dochází k redukci odskakování kapek od povrchu listu, k redukci stékaní kapek a následného odtečení postřiku mimo list. Obsažené polymery pracují jako lepidlo, zlepšují uchycení postřiku na list, a tím zvyšují jeho následnou odolnost proti smyvu deštěm.

Adaptic obsahuje dlouhé molekuly polymerů, které eliminují nevhodné kationty (Ca++, Mg++, Fe+++, Na+ a další) způsobující tvrdost vody a následné snížení účinnosti pesticidu jeho částečným vyvázáním do inaktivních solí. Adaptic tyto rozpustné kationty obalí, odloučí a deaktivuje. Adaptic upraví alkalickou vodu do optimální hodnoty pH 6,8–6,2 pro postřik. Adaptic výrazně zredukuje tvorbu nežádoucí pěny v postřikovači. Vloni nově Adaptic získal registrace na předsklizňové aplikace, kde zvyšuje razanci a preciznost práce účinné látky glyphosate a diquate a zároveň výrazně omezuje nežádoucí úlet postřikové směsi mimo cílové plochy.

 

Rollwet ke kontaktním fungicidům, sulfonylmočovinám a graminicidům

Rollwet je nová generace organo-silikonového smáčedla speciálně vyvinutá pro zvýšení účinnosti kontaktních fungicidů a herbicidů na bázi sulfonylmočovin. Mimo to se rovněž využívá ke zlepšení účinnosti zásahu proti hlízence a alternáriím v řepce nebo při zvýšení účinnosti graminicidů, zvláště hrozí-li rostlinám stresové situace kvůli nadměrnému suchu či chladu.

Rollwet dokonale ovlhčí povrch listů včetně těch, které jsou pokryty silnou voskovou vrstvičkou. Výrazně snižuje povrchové napětí kapek. Brání však stékání postřiku z povrchu listu a tak omezuje ztráty účinnosti a podporuje lepší využití společně aplikované účinné látky.

Užitečná řešení. Adama je společnost nabízející spolehlivá řešení osvědčenými přípravky na ochranu rostlin. Jsou určena pro pěstitele, kteří požadují kvalitu a přitom dobrou cenu. Jednoduše porosteme spolu.*

Ing. Jiří Vašek,
Adama CZ s. r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down