Přijďte na Zemi živitelku

Československá obchodní banka, a. s., zaměřuje svoji pozornost na sektor zemědělství a aktivně se účastní zemědělských akcí a výstav. V tomto ohledu není 44. ročník veletrhu Země živitelka výjimkou. V rámci českobudějovického agrosalonu banka představí své portfolio produktů a služeb zájemcům jak ze sektoru zemědělství a potravinářství, tak i široké veřejnosti.

V agrárním sektoru skupina ČSOB usiluje o vytvoření dlouhodobého partnerství se zemědělci a potravináři včetně příslušných nevládních organizací. Vhodnou možností, jak představit nabídku produktů a služeb zemědělcům a potravinářům, je prezentace skupiny ČSOB na veletrhu Země živitelka. Při této příležitosti bychom rádi pozvali návštěvníky výstavy do naší společné expozice ČSOB a společností ČSOB Leasing, ČSOB Pojišťovna a ČSOB Factoring, která bude tradičně umístěna na českobudějovickém výstavišti v pavilonu T1.

Veletržní nabídka

Pro návštěvníky jsme připravili řadu atraktivních finančních produktů v rámci ucelené nabídky skupiny ČSOB. Zemědělci získají detailní informace ohledně financování provozu, zemědělské půdy a stájí, zemědělské techniky a technologií včetně informací o výhodách refinancování bioplynových stanic. Samozřejmostí je možnost konzultace pojištění nejen zemědělských rizik a možnosti řešení profinancování pohledávek, a to vše pod jednou střechou. Tato symbióza znalosti finančních služeb, zemědělských rizik a techniky umožní skutečně komplexní obsluhu klientů. Jsme připraveni nabídnout zákazníkovi i přímo na místě finanční řešení na míru.

Naši zkušení odborníci znají specifika zemědělství a navrhnou optimální řešení finančních potřeb klienta včetně možnosti čerpání podpor například z Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu. Aktuální je také očekávaná podzimní výzva v rámci Programu rozvoje venkova 2014–2020. Zájemcům poskytneme ucelené dotační poradenství.

Předfinancování dotací

Zemědělci se aktuálně připravují na zahájení příjmu žádostí v rámci podzimního 5. kola Programu rozvoje venkova. Plánované datum vyhlášení výzvy je 1. 8. 2017 a příjem žádostí probíhá zpravidla v termínu 1. 10. až 15. 10., případně v pozdějším termínu 11. 10. – 31. 10.

Těžiště zájmu žadatelů lze jako v loňském roce předpokládat u operace 4.1.1 Investice do zemědělských podniků. Bankéři ČSOB jsou připraveni návštěvníkům výstavy poskytnout ucelenou informaci o variantách financování projektů a možnostech předfinancování dotací z Programu rozvoje venkova. Řada našich klientů tak nepropásne příležitost čerpat významné investiční podpory.

Program pro mladé farmáře

Pro návštěvníky výstavy je připraven finanční program Farmáři určený také pro mladé začínající zemědělce. Program umožňuje současným i novým klientům získat úvěr až do výše 2 mil. Kč bez dokládání účelu. Výše limitu úvěru je stanovena na základě vlastní nebo i pronajaté výměry zemědělské půdy. K doložení obhospodařované výměry postačí rozhodnutí o přidělení jednotné platby na plochu (SAPS) ze Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) nebo v případě začínajících zemědělců evidovaná výměra zemědělské půdy v Registru půdy (LPIS).

Program AGRO 2017

ČSOB Leasing dále připravil ve spolupráci s bankou ČSOB a s ČSOB Pojišťovnou program AGRO 2017. Program AGRO 2017 obsahuje komplexní finanční poradenství napříč skupinou ČSOB, jehož „vlajkovou lodí“ jsou zejména dodavatelské kooperace s dovozci a prodejci zemědělské techniky zahrnující více než 30 značek zemědělské techniky s výhodnou úrokovou sazbou docílenou finanční dotací dovozce, či výrobce příslušné značky, komplexním poradenstvím v oblasti dotační politiky, pojišťovacími produkty s mnoha benefity pro zemědělce. Aktuální akční nabídka platná do 30. 9. 2017 zahrnuje mimo jiné výhodné ALLRISK pojištění od ČSOB Pojišťovny ve výši maximálně 0,7 % se spoluúčastí 10 % minimálně 10 000 Kč vyjma sklízecích mlátiček.

Program AGRO 2017 je rozšířen o novou službu dotačního poradenství poskytovanou prostřednictvím nově zřízeného Centra dotačního poradenství ČSOB Leasing. ČSOB Leasing tak poskytuje svým zákazníkům (zejména malým a středním podnikům) kompletní dotační poradenství zaměřené zejména na Program rozvoje venkova.

Portál GrainTerminal

Výstavní novinkou je portál GrainTerminal (www.grainterminal. cz). Tento projekt vznikl pod patronátem společnosti Pawlica s.r.o. ve spolupráci s ČSOB na základě poptávky od zemědělců. Jedná se o přehlednou a zabezpečenou webovou aplikaci, která umožňuje na elektronické platformě bezpečné a přímé obchodování se zemědělskými komoditami v regionu střední Evropy. Dodavatelé i odběratelé musí být řádně zaregistrovaní a schváleni pro obchodování provozovatelem GrainTerminal. Tímto krokem je zabezpečen výběr dodavatelů a odběratelů, kteří automaticky souhlasí s transparentní smluvní dokumentací. Finanční transakce tuzemského i zahraničního platebního styku budou probíhat v měnách v CZK, EUR a PLN prostřednictvím zabezpečeného účtu ČSOB. Cílem projektu je dosáhnutí lepších prodejních i nákupních cen komodit bez překupníků a automatizované vypořádání deponovaných prostředků z účtů.

Ucelená nabídka

Pro návštěvníky výstavy je připravena ucelená nabídka skupiny ČSOB. Klientovi stačí být v kontaktu s jedním firemním bankéřem ČSOB, který zajistí odborné pokrytí všech finančních potřeb, včetně pojištění a dotačního poradenství. V rámci tohoto individuálního, odborného a komplexního přístupu klient získá paletu služeb, které opravdu potřebuje, a které mu pomáhají v růstu jeho podnikání a zvýšení jeho konkurenceschopnosti. „V rámci skupiny ČSOB jsme připraveni pomoci k dosažení vašich podnikatelských cílů nejen v zemědělství. Přijďte se přesvědčit na náš stánek na výstavě Země živitelka nebo na některou z našich poboček. Těšíme se na vaši návštěvu!“ ❊

Ing. Petr Kopeček,

ČSOB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *